Devir saati ve hız ibresi çalışmıyor. Hararet ve benzin ibreleri çalışıyor.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kurm4y
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar. Astra g otomatik vites aracımla yolda giderken şarj kesti. Araci zorlamadim hiç. Servise geldim alternatör tamir edildi. Arac mars aldi. Ama göstergelerdeki hızibresi ve devir saati kımıldamıyor. Ayrica hiz gostergesi kontagi 1 kademe cevirdigimde titresim yapiyor durduğu yerde. Bu ibreleri nasil düzeltebilirim? Acaba sigortası mı attı? Siz değerli forum ustadlarindan cevap bekliyorum

merhaba arkadaslar. Astra g otomatik vites aracımla yolda giderken şarj kesti. Araci zorlamadim hiç. Servise geldim alternatör tamir edildi. Arac mars aldi. Ama göstergelerdeki hızibresi ve devir saati kımıldamıyor. Ayrica hiz gostergesi kontagi 1 kademe cevirdigimde titresim yapiyor durduğu yerde. Bu ibreleri nasil düzeltebilirim? Acaba sigortası mı attı? Siz değerli forum ustadlarindan cevap bekliyorum
Sabah ilk marşta ibreler normale döndü. 1 km kadar sonra yine aynı hale geldi. Acil yardım dostlar.

Sabah ilk marşta ibreler normale döndü. 1 km kadar sonra yine aynı hale geldi. Acil yardım dostlar.
Şarj kesince araç aküyü komple bitirdi. Dinamo tamir edilince araç giderken aküyü tam kapasite şarja ulaştırdığında ibretler eski haline geldi. İbrelerin titremesinin sebebi akünün bitmesiymiş. Akü tam kapasiteye ulaşınca ibreler normale döndü. Sıkıntı ortadan kalktı.

• Beğen
Tepkiler: smihci
Geri