dexos 1 gen2 vs dexos 2

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracın bakımı geldi iki yağ arasında kararsız kaldım geçen bakım lıquı moly special tec dexos 1 gen 2 koydum bu bakımda lıquı moly toptec 4600 koyacağım hani arasındaki fark nedir hangisi daha iyi sizce beni bilgilendirirseniz sevinirim.

turbo_j

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracın bakımı geldi iki yağ arasında kararsız kaldım geçen bakım lıquı moly special tec dexos 1 gen 2 koydum bu bakımda lıquı moly toptec 4600 koyacağım hani arasındaki fark nedir hangisi daha iyi sizce beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Sizin aracınız 1.6 düz motorsa Dexos 2 kullanmalısınız. Dexos 1 turbo motorlara özel bir yağdır. Motul ve Castrol iyidir.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
1.6 115hp ise lqm 4600 kullanabilirsiniz, ben hep bunu kullanıyorum pahalı ama güzel yağ
arasındaki fark; special tech fiat ve ford, jaguarın bazı motorları için uygun üretilmiştir dexos 2 onayı yoktur.
4600 ise dexos 2 onaylıdır.
opel astra j motorları dexos 2 onayı olan yağları öneriyor.