dizel corsa d yakıt arızası

fuat karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.dizel corsa d aracım var.aracım 10 bin km de.fakat aracımda 3 aydır performans düşüklüğü,3.vitesten 4.vitese geçerken yada 5.vitese geçerken aracım sallanıyor.bu olay tekrarlandığında arıza lambası yanıyor.servise götürdüğümde egr valfi ve partikül filtresi değişti.fakat 15 gün sonra aynı arızayı verdi.izmir opel servisi ise euro 5 yakıt kullanmamı önerdi.fakat değil malatyada Türkiyede bu yakıt yok.yetkililer ise almanyayala görüşüyoruz mühendislerimiz çalışıyorlar deyip başlarından savıyorlar.bu arıza sadece ben de değil başkalrındada olduğunu duydum.ne yapmam gerekiyor?tüketici haklarına mı başvurayım?mahkemeye mi vereyim şaştım kaldım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler...

arıza kodunu yazmıştım fakat aracımda kaldı.aracımda şuan serviste.inanın aracımdan soğudum.yetkili servis bile çözüm bulamıyor.ya da sallıyor.kafayı yememek elde değil.sıfır araç alıyorsunuz arızalarla uğraşmamak için fakat araç servisten çıkmıyor.yetkili bayinin aracın arızasını çözemediğinden dolayı aracı değiştirme gibi bir yola gidebilir mi?

arıza kodunu yazmıştım fakat aracımda kaldı.aracımda şuan serviste.inanın aracımdan soğudum.yetkili servis bile çözüm bulamıyor.ya da sallıyor.kafayı yememek elde değil.sıfır araç alıyorsunuz arızalarla uğraşmamak için fakat araç servisten çıkmıyor.yetkili bayinin aracın arızasını çözemediğinden dolayı aracı değiştirme gibi bir yola gidebilir mi?

Çözülmeyecek bir durum yok. Araç değiştirme vs. hayal, uğraş, zor. Davanız üst mahkeme dahil 4 sene sürecektir ortalama, bilirkişi raporuna bağlı, büyük ihtimal aldığınız yakıt suçlu ilan edilir falan. Bilirkişiler için iyi, kötü yorumlar yapılıyor. Herneyse;

Arıza koduna göre yorum yapalım, ve bir daha hangi istasyondan yakıt alıyorsanız, önünden bile geçmeyin.

istasyonunuzu değiştirin yakıtınızda sorun olabilir. ben mazot 4 küsürken geredede 3.50den mazot aldım araba ne arıza lambası yaktı nede birşey. demekki aldığınız yakıt harbiden çok kötü...

emre bey çok teşekkürler.aldığım yakıt shell nıtro.yakıtın faturalarını saklıyorum.bu arızayla ilgili haberlere konu olup mahkemelik olan birine rastladım.ona ulaşmaya çalışıyorum.yarın arıza kodlarını yazarım.yardımlarınız için teşekkürler....

merhaba.servisten aldığım arıza kodları P0193 ve P2428.bunlar ne anlama gelmektedir.teşekkürler.

yakıt yolu basıncı olarak gözüküyor. Yakıt aldığınız yeri değiştirin.

yakıtın içindeki katkılardan bunu yapıyor bende opetten katkılı eurodiesel alıyordum geçen kış rolantide dalgalanma ve sarsıntı yaptı katkısıza döndüm düzeldi aynı hataları benimki de vermişti korkulacak birşey yok:)

yakıtı shell nıtro alıyorum.önceden petrol ofisinden alıyordum.fakat ikisinde de yapıyor.acaba oksijen sensöründen dolayı böyle bir arıza verir mi?servis her seferinde kurumlaşma var partikülde sıkıntı var deyip başlarından savıyorlar.çözülecek gibi de durmuyor.bu arızayı 5-6 kişiden daha duydum.bu seride bir sıkıntı var galiba.opel general motordan da muhattap bulamıyorum.lanet ettim opel aldığıma.en sonunda ibreti alem olsun diye opel bayiinin önünde parçalayacam ya da katil olacam.bu kadar sorumsuz bir servis,firma görmedim.arıza aynı fakat her seferide daha çok parça söküyorlar.yakında motoruda indirir bu adiler.ki istanbulda ki aracın motorunu indirmişler.güler misin ağlar msın.biir daha opel mi aslaaaaaa.tavsiyem sizde bir an önce kurtulun...sinirden bilgisayarı kıracammmm.

Geri