Ehliyetimi Kaptırdım Geri Alma Yolu Varmıdır...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SNR!!!
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1 yudumdan bile ceza yazsınlar kardeşim alkollü araç kullanılır mı hiç bunun tavizi olmamalı babam dahi olsa

Konu alkollü araç kullanmak olunca ister istemez biraz dağılabiliyor ama güzel olan alkollü araç kullanımına herkesin karşı olması. Yasalarla izin verilen veya kanda bulunan alkolün ölçüsü her zaman tartışma konusu olmuştur (malüm alkol ihtiva eden meyvalar var, o nedenle ben trafikte sıfır promil ölçüsüne karşıyım). Gözden kaçan başka bir konuya da çok kızıyorum. Trafikte madde bağımlıları da sıkı bir şekilde denetlenmeli, ben bu tür bir denetime hiç şahit olmadım :(.
madde bağımlısı o maddeyi kullandıktan sonra arabanın kapısını bile açacağını sanmıyorum savaş abi :)))

Ne kadar boş konuşmalar var konuda.. Rüşvet verip böyle birşey yapıldıgnı okursam direk ben gidip şikayetçi olacağım.. Alkollü araç kullanıyorsun,sonra da gidip geri alayım vs. diyorsun..Madem bu kadar önemliydi kullanmayaydın arkadaş...

"trafik kazası sebeplerine bakılırsa tabiki savunma yapmıyorum yanlış anlaşılmasını istemem ama lastiği bitik olupta virajda yoldan çıkıp başka bi araçtakilerin canına kıyan daha suçlu bence yada taktığı römork bakımsız olupta tekerleğii başka bir aracın önüne fırlayan araç daha günahkaar olur."

Bu kadar saçma bir yaklaşım da duymadım hiç. Alkollü direksiyon başına oturmak irade meselesidir. Bilinçli yapılır. Lastiğin bitik oldugunun farkında olmayan,eşinin dostunun aracını almış kişiler olabilir...

Şu alkol konusunun neyini savunursunuz bilmem... Ben de içiyorum , gidip sarhoş da oluyorum ama daha bir defa dahi kullanmadım araç.. Taksiyle gidin gideceğiniz yere..

Kuzenim bu yüzden %40 felç yaşıyor.. Alkollüyken yola dökülmüş kuma carpıyor,araçta hiçbirşey olmamsına rağmen aracın üstü açık,üstten fırlayıp yoldan aşagı ucuyor.. Ve bu olay mezuniyet gecesi yaşandı.. Alkol aldıkları yerde garson yalvarmış taksi çağıralım diye..

Ne kadar boş konuşmalar var konuda.. Rüşvet verip böyle birşey yapıldıgnı okursam direk ben gidip şikayetçi olacağım.. Alkollü araç kullanıyorsun,sonra da gidip geri alayım vs. diyorsun..Madem bu kadar önemliydi kullanmayaydın arkadaş...

"trafik kazası sebeplerine bakılırsa tabiki savunma yapmıyorum yanlış anlaşılmasını istemem ama lastiği bitik olupta virajda yoldan çıkıp başka bi araçtakilerin canına kıyan daha suçlu bence yada taktığı römork bakımsız olupta tekerleğii başka bir aracın önüne fırlayan araç daha günahkaar olur."

Bu kadar saçma bir yaklaşım da duymadım hiç. Alkollü direksiyon başına oturmak irade meselesidir. Bilinçli yapılır. Lastiğin bitik oldugunun farkında olmayan,eşinin dostunun aracını almış kişiler olabilir...

Şu alkol konusunun neyini savunursunuz bilmem... Ben de içiyorum , gidip sarhoş da oluyorum ama daha bir defa dahi kullanmadım araç.. Taksiyle gidin gideceğiniz yere..

Kuzenim bu yüzden %40 felç yaşıyor.. Alkollüyken yola dökülmüş kuma carpıyor,araçta hiçbirşey olmamsına rağmen aracın üstü açık,üstten fırlayıp yoldan aşagı ucuyor.. Ve bu olay mezuniyet gecesi yaşandı.. Alkol aldıkları yerde garson yalvarmış taksi çağıralım diye..

kocaman bir alkış

%100 haklı bir yorum..Bizim millette birilerinin akıllanması için illaki benzer olayları yaşaması gerek..

Geri almanın bir yolu var tabiki, 6 ay paşalar gibi otobüsle taksiyle gezer, yanından geçen arabalara iç geçirirsin. Süre dolunca ehliyetini aldığında bu sana bir ders olur, bir daha kolonya bile sürsen yüzüne, direksiyon başına geçmezsin.

içerken bızemı sordunda kaptırınca bıze soruyosun...

japonyada yasal sınır 0,25 promile düşürülmüş ve kazalarda büyük ölçüde düşüş olmuş. bu avrupa da çoğu ülkedede 0,25 e çekilmiş. bizde hala 0,50. bizdede çok acil 0,25e düşürülmesi lazım bencede..

Geri