Eski Lpg Sökümü-Yeni Lpg Montajı(Komple Sistem Değişimi)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Poyraz06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Poyraz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi forumlar;
Nisan ayında aracın üstündeki eski lpg(LPG Ruhsata işli) sistemini komple söktürüp yerine yenisini taktırdım.Lpg'yi takan yer lovato yetkili bayisi.Yanlız bana kit'e ait garanti belgesi verildi ve bir gün sonrada(bizzat kendim istedim) ürünün faturasını aldım.Birde Tadilat projesinin verilmesi gerekiyormuş fakat verilmedi.Hatta ya tutarsa hesabı 90 Lirada ücret istendi proje için.(Bölge distribütörü sorduğumda montaj tespit raporu ve tadilat projesinin aynı şey olduğunu söyledi).Tadilat'tan sonra 1 ay içinde de aracın muayeneye girmesi gerekiyormuş(geç kaldım) ve ben bu muayeneye girmek istiyorum.Firmadan almam gereken belgeler nelerdir ve benim izlemem gereken yolu tarif edebilecek biri varsa memnun olurum..Teşekkürler

Gecikme zammı hakkında bilgi vereyim sadece, 80 TL cezası var. 15 gün içindeydi galiba yatirursaniz 60 TL.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracın ruhsatında LPG yazıyor ise hiç bir şeye gerek yok. Sadece tank değişimi olduğuna dair bir belge verilmesi yeterde artar bile. Ruhsata işli olan LPG sistemi bir daha işlenmez ;)

Aracın ruhsatında LPG yazıyor ise hiç bir şeye gerek yok. Sadece tank değişimi olduğuna dair bir belge verilmesi yeterde artar bile. Ruhsata işli olan LPG sistemi bir daha işlenmez ;)

tank değişimi demişken,benim araçta tanklı önceden yanlış konumlandırmışlar.arka koltukların yatması iptal olmuş :)
arka koltuklara paralel yani.
ben şeklini değiştirtmek istedim ama dikine sığmadı.
yeni tank almayı düşünüyorum,maaliyet hakkında bilgisi olan var mı acaba?
buradan bi lpg ciye sordum,yeni tank değişirse herşey baştan yapacağımı söyledi.
yani baştan proje,ruhsat değişimi vs bi ton bişey anlattı.

Sadece tank değişecek diye plan proje işine giren ustanın tek amacını vardır oda yontulmamış bir kazık. Başka bir şey değil. Uzak dur. Tank değişimlerinde plana projeye hiç gerek yoktur.

Sadece tank değişecek diye plan proje işine giren ustanın tek amacını vardır oda yontulmamış bir kazık. Başka bir şey değil. Uzak dur. Tank değişimlerinde plana projeye hiç gerek yoktur.

abi o kadar şey anlattı ki,nerdeyse sıfırdan lpg taktırmaktan daha zor hale getirdi :) teşekkür ediyorum bilgi için.

Geri