far filmi ve folyosu arasındaki fark

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mechanic
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araştırdım ama detaylı bilgi bulamadım..
şimdi fara film kaplama olayını biliyorum,fön makinesiyle yapıyorlar
birde fara folyo kaplama olayı var? oda aynı şekilde fön makinesiylemi yapılıyor? yoksa direk yapıştırıyormusun? ama sadece farını çevresini folyo yapmak istiyorum.. internetten folyolari alsam kendim yapabilirmiyim?? örnek resim>>

Ekli dosyalar

• far karartma.webp
    far karartma.webp
    32.9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Aynen dediğiniz gibi, Folyo yapıştırma, film fön makinası ile. Şu durumda siz folyo yapacaksınız. Eliniz yatkın ise neden yapamayasınız? Ama size tavsiyem önce kalıp çıkarıp kalıba göre kesin, sonra yapıştırın. Ayrıca yapıştırmadan önce zemini ıslatırsanız, beğenmediğiniz yada yanlış olan yeri düzeltme imkanı verir.

Aynen dediğiniz gibi, Folyo yapıştırma, film fön makinası ile. Şu durumda siz folyo yapacaksınız. Eliniz yatkın ise neden yapamayasınız? Ama size tavsiyem önce kalıp çıkarıp kalıba göre kesin, sonra yapıştırın. Ayrıca yapıştırmadan önce zemini ıslatırsanız, beğenmediğiniz yada yanlış olan yeri düzeltme imkanı verir.

Peki sizce hangisi saglikli olur? Gunduz farina kas seklinde Siyah folyo dusunuyorum. Folyomu-film mi?

Etrafına çerçeve şeklinde yapacaksanız folyo daha başarılı olur ama ışığı daha az geçirir. Işığı göstermesi yönüyle film daha başarılıdır ama filmi farınızın üzerinde kesiyorlarmış, forumda bir başlık vardı bu konuda. Buda farınızın çizilmesine neden olur. Birde filmi kendiniz yapamayabilirsiniz. Bence ucuz yollu folyo ile yapın, beğenmesseniz 5-10 TL niz gider, sonra film yaptırırsınız.

Etrafına çerçeve şeklinde yapacaksanız folyo daha başarılı olur ama ışığı daha az geçirir. Işığı göstermesi yönüyle film daha başarılıdır ama filmi farınızın üzerinde kesiyorlarmış, forumda bir başlık vardı bu konuda. Buda farınızın çizilmesine neden olur. Birde filmi kendiniz yapamayabilirsiniz. Bence ucuz yollu folyo ile yapın, beğenmesseniz 5-10 TL niz gider, sonra film yaptırırsınız.

peki ben çerceve gibi istediğim yerin şablonunu çıkarsam o şablon ile filmciye gitsem. oda o şablona göre filmi kesip uygulasa olurmu acaba ?

Geri