Farklı ebat lastik

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Merhabalar gruba yeni katıldım herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum . Benim sorunum şu dört adet lassa 215.50.17 lastik aldım bi tanesi yanaktan yırtılmış onun yerine 225.45.17 taksam sorun olur mu lastikci sorsun olmaz dedi ama güvenemedim yada lassa yi yaptırıp balon ihtimaline rağmen kullansam mı sıfırı çok pahalı çünkü :) şimdiden çok teşekkürler

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar hoş geldiniz. Benim yazlıklarım 215/50/17 dunlop, kışlıklarım 225/45/17 bridgestone ebatlar uyumlu sorun yok. Sitede faydalı linkler kısmında lastik ebat değiştirme modülü var ordan da girip bakabilirsiniz. +/- 2.5 % geçmemesi tavsiye edilir ebat değişikliği farkının.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Astra J kullanım kılavuzundan hatırladığım kadarıyla 4 lastiğin de aynı ebatta olması gerekir. Lastiklerinizi aldığınızdan beri 2-3binden fazla yol yapmadıysanız aynı lastiğin yenisini almanız daha mantıklı olabilir. Lastiklerinizi yeni aldıysanız, aldığınız yer ile görüşün, kullanıcı hatası değilse yenisi ile değiştirebilirler. Kaskonuz varsa kaskodan da lastik değişimi yapılıyor. Hasar kaydı lastik değişimi olarak geçiyor...

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
1 tanesi farklı olmaz. 4 tanesini de 225 45 17 yaparsan olur. Bu janta uygundur.

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin için gittim lastik ustasına sordum
lstiklerin dördüde aynı ölçüde olması gerekiyor muş
onların yerine diğerlerini takabilirsin
ancak teki farklı olamaz mış

veya ön iki aynı arka iki aynı olabibir miş
o da çok sağlıklı olmazmış

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben kaçırmışım arkadaşlar cevap vermiş tek ebatı farklı lastiği önermem ayrıca muayeneden kalabilirsin.

• Beğen

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Merhabalar hoş geldiniz. Benim yazlıklarım 215/50/17 dunlop, kışlıklarım 225/45/17 bridgestone ebatlar uyumlu sorun yok. Sitede faydalı linkler kısmında lastik ebat değiştirme modülü var ordan da girip bakabilirsiniz. +/- 2.5 % geçmemesi tavsiye edilir ebat değişikliği farkının.
Çok teşekkür ederim hoşbuldum peki değiştirdikten sonra sensörlerde sürekli değişiklik oluyor mu sabah 220 mesela akşam bakıyorum 236 olmuş

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensörlerde sorun olmaz o fark lastikler ısındığından olabilir
benimde kışlıklar farklı ölçüde bir sıkıntı yaşamadım
sadece jantları baska yerlere takarsan lastik öğrenme yapman gerekir

• Beğen

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
sensörlerde sorun olmaz o fark lastikler ısındığından olabilir
benimde kışlıklar farklı ölçüde bir sıkıntı yaşamadım
sadece jantları baska yerlere takarsan lastik öğrenme yapman gerekir
Tamamdır çok teşekkür ederim 👍

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ilginiz için bende bugün tekrar konuştum lastikci farklı desen olsa arkada sorun olmaz dedi ama farklı ebatta sorun olur dedi hatta birisi araba topal olur gibi bi tabir kullandı lastiği tamir etmeye çalışacak olmazsa mecburen sıfır alacağım tekrar çok teşekkür ederim