FEMA lpg kit arızası - 2 nci el lpg kiti hakkında öneri..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maavviii
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

maavviii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 model astra g aracımda Fema marka lpg kiti mevcut.

1. Aracım 2000-3000 devir arası düz yolda veya rampa çıkarken tekleme yapıyor gazda.
2. Kışın lpg ye geçmiyor. Geçsede atıyor bi süre sonra. Bilgisayara baglandı ısı -70 lerde gösteriyo ve tüpçüler kit in ısı sensörünü bulamadılar. -70 i nerden aldıgını bulamıyolar.

Fema nın fabrikası kapanmış ve kendi servisi sök at diyo. 2 nci el lpg kiti taktırmak mantıklımı?

Bence hiç mantıklı değil eskilerin deyimi ile eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yapar. Sıfır garantili bir kit taktırmak en mantıklısı bence birde garantisi olur mis gibi proje çizilmesine gerek olmayacağından pazarlığa açık bir durum bence.

regulatör arızasına benziyor anlattıklarınız filtre kontrolü yapılmıştır diye düşünüyorum.. fazla masraf etmek istemiyorsanız lpg tankı borular enjektörler v.s. araçta kalır lpg beyni ve gerekli ise yeni lpg elektirik tesisatı çekilir 300-400 arası hallolur. fema atiker valtek v.s. bir çok marka enjektörler birbiri ile uyumludur 3 veya 3.5 bar a kadar çalışırlar. ama lpg servisleri muhtemelen yeni lpg sistemi satmak isteyecekler.. bana göre önce regulatörü kontrol ettirin arızalı ise atiker kullanabilirsiniz. fiyatı 100 tl olması gerekli enjektör leride kontrol ettirin temizletin temizlemesi çok kolay aslında lastiklerinde ve yaylarında sorun yoksa tekrar takarsınız ..

fema ag marka ecu kullanır, bu ecuyu kullanan her kitin sensörü uyar,fema mimgas,platinca,ag ve daha birkaç marka, bu kitlere ait ısı sensörü bulup taktırabilirsiniz....

regulatör arızasına benziyor anlattıklarınız filtre kontrolü yapılmıştır diye düşünüyorum.. fazla masraf etmek istemiyorsanız lpg tankı borular enjektörler v.s. araçta kalır lpg beyni ve gerekli ise yeni lpg elektirik tesisatı çekilir 300-400 arası hallolur. fema atiker valtek v.s. bir çok marka enjektörler birbiri ile uyumludur 3 veya 3.5 bar a kadar çalışırlar. ama lpg servisleri muhtemelen yeni lpg sistemi satmak isteyecekler.. bana göre önce regulatörü kontrol ettirin arızalı ise atiker kullanabilirsiniz. fiyatı 100 tl olması gerekli enjektör leride kontrol ettirin temizletin temizlemesi çok kolay aslında lastiklerinde ve yaylarında sorun yoksa tekrar takarsınız ..

Hocam dediğiniz gibi yeni lpg sistemi takmak istediler. Filtreyi değiştirdim. Atiker servisi enjektörleri değiştirelim, olmazsa komple atiker takalım dedi ama proje çizilmeyeceği halde 800 tl istedi. Bulunduğum yer Kırşehir ve işi bilen fazla usta yok. Yardım için teşekkürler.

fema ag marka ecu kullanır, bu ecuyu kullanan her kitin sensörü uyar,fema mimgas,platinca,ag ve daha birkaç marka, bu kitlere ait ısı sensörü bulup taktırabilirsiniz....

En kısa zamanda söylediklerinizi aynen ustalara ileteceğim. Usta bulmakta zor biraz burda. Umarım hallolur sorunum. Teşekkürler.

Hocam dediğiniz gibi yeni lpg sistemi takmak istediler. Filtreyi değiştirdim. Atiker servisi enjektörleri değiştirelim, olmazsa komple atiker takalım dedi ama proje çizilmeyeceği halde 800 tl istedi. Bulunduğum yer Kırşehir ve işi bilen fazla usta yok. Yardım için teşekkürler.

Komple kit zaten 990 tl sadece beyin düğme elektirik tesisatı değişece max 400 tl işçilik dahil ... sıfır enjektör fiyatı 100 tl eğer biraz el yatkınlığnız varsa kendiniz bile değiştirebilirsiniz.. Sorununuz büyük ihtimal regulatörde anlattıklarınıza göre..

Geri