Flanş&spacer Yaptıracak yer İst anadolu yakası.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 34BCT70
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 inçlik peugeot saç jant lastiği aldım.Direksiyonu tam çevirince jant rota sürtüyor.Araştırdığım kadarıyla Flanş denilen parça jantı dışarı çıkartıp sürtmeyi engelliyormuş.Fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? Uygun fiyatlı bişeyse yaptırıcam yoksa jantları satıcam.Birde sadece ön lastiklere taktım sürtüyordu.Arka tarafa taksam sürtme ihtimali varmıdır tahmınen? Anadolu yakası pendik kartal sanayide falan tanıdığınız varsa yardımcı olabilirmisiniz.Saygılar

Ben de zamanında şahin jantları takılı olan Kadett'imde kullanmak zorunda kalmıştım, direksiyonu tam sağ veya tam sol yapınca tekerlekler davlumbazlara sürtüyordu, flanş önerdiler ilk zamanlarda durum iyi görünüyordu ama kullandığım flanşlarda zamanla deformasyonlar oluşunca kaldırıp atmak zorunda kaldım, araca orjinal çıkma jantlar alınca dertler son bulmuştu. Benim kullandığım dönemlerde flanşlar eski kampaların tornada kesilmesiyle yapılırdı, şimdi neden yapıyorlar bilmiyorum. Bence kaliteli bir malzeme değilse kullanma derim.

Ben de zamanında şahin jantları takılı olan Kadett'imde kullanmak zorunda kalmıştım, direksiyonu tam sağ veya tam sol yapınca tekerlekler davlumbazlara sürtüyordu, flanş önerdiler ilk zamanlarda durum iyi görünüyordu ama kullandığım flanşlarda zamanla deformasyonlar oluşunca kaldırıp atmak zorunda kaldım, araca orjinal çıkma jantlar alınca dertler son bulmuştu. Benim kullandığım dönemlerde flanşlar eski kampaların tornada kesilmesiyle yapılırdı, şimdi neden yapıyorlar bilmiyorum. Bence kaliteli bir malzeme değilse kullanma derim.

Anladım Savaş abi şuandada aynı sistemmiş galiba.Sağlıklı olmazmı diyorsun yani hiç yaptırmaya gerek yokmu? Çok temiz jantlar o yüzden satmakta istemiyorum.Napsam kafam karıştı iyice :cry:

tornacı tanıdığınız varsa iyi bir ölçümle tornada yapılabilir.

Valla en iyisi sanayide tanıdık bir rot balanscı var,orda tekrardan taktırıp baktırıyım.Kartal sanayide tornacı buldum tanıdık aracılığıyla az önce.Eğer sağlıklı olur sorun olmaz derlerse yaptırıcam inşallah :D

Flanşlar 850 kiloluk Kadett'te hasar gördüğüne göre 950 kiloluk Ford'da ne kadar başarılı olur bilemem. Çok iyi bir işçilik flanşların dayanma sürelerini uzatabilir.

Bijonlarıda Büyütmen lazım haberin olsun

Geri