Fren Diski Ve Balata

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan birol58
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

birol58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Opel astra J 2012 model sedan 1.3 dizel aracım var. Fren disklerini değiştirmem gerekiyor. Araç 77 bin km de. Bu sürede disklerin bitmesi normal mi? Esas konuyu açma amacım. Bana fren diski ve balata önerisi yapabilir misiniz. Hangi marka hangi siteden alabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Ben uzun zamandır parça ihtiyacım olursa, opelgm sitesinden orjinal parçaları alıyorum öneririm hocam.

• Beğen
Tepkiler: birol58
Teşekkür ederim hocam biliyorum evet o siteyi. Orjinal gm ler çok pahalı o yüzden başka marka taktırsam mı diye düşünüyorum.

Astrayı aldığımdan beri çok farklı forum ve gruplarda takılıyorum. Orjinal GM leri bile yerden yere vuranlar varken herkesin kötülediği markayı öve öve bitiremeyenlerde. Ben orjinal olsun diye hem GM kullanıyorum. Sıkıntı çekmedim. Delphi kullanan arkadaş var. Hem balata hem diskler delphi. Oda memnun. Delphi birde GM in yarı fiyatına. Sonuçta bir marka varsa piyasada yıllardır satıldığı için var. Demek ki o markadan memnun olanlar var. Bundan sonrası senin bütçe ve kararına kalmış bir durum.

Aynen hocam işin ilginç tarafı GM serviste 2 katına satılıyor piyasada yarısına. Delphi GM markanında nerdeyse yarısına bile satılıyor. Asıl dikkat etmemiz gereken (tabi nasıl edeceksek) çakma ürünler. Örneğin piyasadan aldığımız gerçekten GM mi veya Delphi mi ?

• Beğen
Tepkiler: birol58
Delphi marka disk ve balata aldım. Teşekkürler yorumlar için.

Merhaba,

Eski bir konu ama disk araştırıyorum. Orjinal diskin teki 330 ken 250 ye ikili set var. 300 civari da bosh un setini gördüm. Opelgm nin sitede eskiden bosh varken şu an kalkmış. Bir bakımda arka balata için opelgm den aldığım balatayı taktırdım ama ses sorunu oldu. O yüzden tereddütte kaldım.

Bosh fren diski deneyen oldu mu ?

Boshu bilmiyorum ama ben Delphi takım almıştım set olarak ön arka disk balata. 530 gibi birşey tutmuştu sanırım. Hiç ses falan yok performansından da memnunum. Sadece arka diskleri değiştirmedim henüz.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Birde çöle düşünüyorum 80 binde değişti benim diskler. Orjinal almanında mantığı yok gibi. Sizin km kaç

Son düzenleme:
86.000 tam olarak. Servis 73.000 binde değiştirmek lazım dedi ben izin vermedim ki sorunum yoktu.
Balata da 60.000 de değişmişti. Önceden bir indirimden balata almıştım orjinal, on disk ve arka balata almak istiyorum.

Geri