galericiler

cagriefe58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yetkili bayiden değilde galerilerden sıfır araç satın aldığımızda acaba galericiler bize fatura kesiyorlar mı ? ya da ikinci el araç aldığımızda ?
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini burada paylaşırlarsa sevinirim.

peki mesela borusandan veya dod'dan ikinci el araba alırken onlar bize fatura kesiyorlar mı

Mantığıma göre galeriler yetkili bayi olmadıkları için sıfır araç faturası kesemezler. İkinci el olarak fatura kesiyorlar mı bilmiyorum ama eğer keserlerse senden ayrıyetten KDV isterler :).

acaba forumda hiç galerici var mı ? sonuçta bu soruya en iyi yanıtı onlar verebilir.

internette bikaç yerde dod'dan alınan araçlar için fatura kesildiğini okudum.en kısa zamanda gidip sorup aslını öğrencem

2.el araçlarda fatura kesme olayı yoktur istenildiği taktirde farkıyla kesilir.

dod gibi firmalar 2. el araçlara da kesiyorlar fiyatları zaten bunun üzerinden değerlendiriliyor..

iyi forumlar..

Bildiğim tek şey acenta dan daha ucuza 0 araba sattıkları...

Dod'un fatura kestiği araçlar kendi kullandıkları şirket araçları yada açık arttırma v.s. gibi yollarla sattıkları şirket araçlarıdır bana göre.
Aldıkları yerden faturalı alıp (şirketlerden), satarken fatura ile satıyoda olabilirler ama daha düşük ihtimal gibi.

cvp yazan herkese teşekkür ederim.elleriniz dert görmesin

Geri