Gaz az mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sas_sas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ful depo ile ortalama 300 km yapan aracım 245 km de depoyu bitirdi.

Yaz aylarında sıcak havalarda depomuz daha az gaz mı alır?
ya da sıcak havada sarfiyat daha fazla mı olur?

Duran yatan arabadan gaz hırsızlığı olmayacağına göre acaba akaryakıt istasyonunda mı öpülüyoruz?

Hava ısınınca LPG genleşir ve verilen litre soğuk hava şartları ile aynı değildir. Ayrıca klima kullanımının ve araç bakım durumunun da etkisi olabilir.

Mümkün olduğunca akşam serin saatlerde LPG alın aksi halde genleşmiş LPG alırsınız ve bu da kullanım şartlarına da bağlı olarak daha az yol yapmanıza sebep olur...

akşam serinde yada sabah erken saatlerde yine hava serinken gaz almanın daha karlı olduğunu duymuştum bende.

Kaliteli firmalardan ve gaz dolumu yaparken zırrrr dedirmeyen pompalardan gaz alınmasında fayda var ;)

LPG depoya basılırken zaten belli bir derecede soğutularak basılıyor. Aksi mümkün değil zaten. O nedenle hangi vakitte aldığınızın önemi yok.

Hava basılmış olabilir mi? İhtimal dahilinde...

Gaz kaçağı olabilir mi? İhtimal dahilinde...

Zaten o 50 KM fark kullanımdan dahi fark eder... bende hemen çok yakıyor deme... bir depo daha kullan aracını... önemli hatırlatma kaçak ve göçek işlerine mutlaka baktır bunun zaten şakası olmaz.

Zaten o 50 KM fark kullanımdan dahi fark eder... bende hemen çok yakıyor deme... bir depo daha kullan aracını... önemli hatırlatma kaçak ve göçek işlerine mutlaka baktır bunun zaten şakası olmaz.

Herkese yorumlarından dolayı tşklr.

Nadir kardeş, nickine bakmadan seni resminden tanıyabiliyorduk. Resim değiştirmissin alışmak vakit alacak.

Otogaz istasyonları temize çıktı mı sizce?

lpg kapalı sistemle depoya aktarılır. pompada sıcaklık değeri bellidir. uydu üzerinden merkezi olarak izlenir. kapalı sistem olduğu için buharlaşmada söz konusu değildir.

hava sıcaklıkları artınca asfalt yumuşar bu lastiklerin yola olan gömülmesi artar asfaltın durumuna göre değişir bu. klima kullanımı yakıtı en az 0,5lt/100km artırır.

bunlarla birlikte sistemde kaçak olabilir.

hava serinleyince akar yakıt alın mantığı "benzin" için geçerlidir. bunun en güzel örnekleri termal kamera ile çekilmiş görüntlerde mevcuttur.

Herkese yorumlarından dolayı tşklr.

Nadir kardeş, nickine bakmadan seni resminden tanıyabiliyorduk. Resim değiştirmissin alışmak vakit alacak.

Otogaz istasyonları temize çıktı mı sizce?

Abi merhaba... abi şahsen LPG dolum istasyonlarının tam anlamı ile denetlendiğine inanmıyorum. Belli başlı firmaları tercih etmekte bence fayda var. Ben daha önce sürekli düşük fiyatlı yerlerden gaz alırdım ama artık almıyorum... çünkü düşük fiyatlı gazlar ile fazla bir yol alamadım. Geçenlerde evime yakın bir benzin istasyonu da LPG satmaya başladı... çok sıkı denetlenen yılların firması bir yer bura oradan aldım fiyat pahalı ama kalite ortada sanki... şimdilik menmunum... daha önce 200 KM dediğinde gaz bitti bitecek gibi olurdu... şimdi ise daha tek ışık yanıyor ve 200 KM tahminen 250-300 dayanacak şehir içinde bakalım.

Geri