gaz kokusu...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bacadir68
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 seferdir uzun yol yaptığımda aracın içini gaz kokusu alıyor. hatay'a giderken ki tam gaz gidiyordum aracın içi gaz kokmaya basladı. klima açıktı o sırada. hemen camları açtık klimayı kapattım, anlık olarak gelen yogun gaz kokusu hemen gitti ve yol boyunca bir dahada gelmedi. dün gece ankara'dan dönüyorum yolun bozuk olan kısmında 1130-140km gibi gidiyorum klima yine açık, yol bozuk yaa araba zıplıyor resmen, seke seke gidiyoruz (koçhisar-aksaray arası) aracın içi yine yoğun şekilde gaz kokusu oldu. klimayı kapattım, biraz yavaşladım ve camları açtım koku bir süre sonra gitti. tekrar hızlandım bir daha koku gelmedi... bunu 2 sefer yaşadım acaba nedendir? fikri olan varmı?

kaçak vs kontrolu için olabildiğince erken ustaya gideceğim...

Benimde başıma lpg aldıktan sonra bir süre koku yapıyordu LPG istasyonunda ki kişi borularda gaz birkmiştir dedi dolum yerinden iğneli bir sopa bastırdı bayagı bir gazı geri attı ondan sonra rahatladı. SAYGILAR.

yorumun için teşekkür ederim. ustaya gittim... ama derdimi anlatamadım. daha doğrusu ben derdimi anlattım ama o anlamamakta ısrar etti :D

aracımın multivalf girişinde azda olsa kaçak varmış onu hallettik ama sorunuma komik cevaplar aldım ve ikna olmadım.

yukarıdaki sorunları söyledikten sonra ustaya diyorum ki, bak ustacım mutfak tüpünü al sibop kısmından çiviyi sok nasıl koku dolar evin içi işte öyle oldu diyorum. bizlik bir durum yok egzozdan geliyordur yada etrafta gaz kokusu vardır diyor. peki egzozdan geliyorsa neden sürekli gelmiyor bu kadar km yaptım sadece 2 defa başıma geldi diyorum orasını ben bilemiyeceğim diyor. dısarıdan geliyorsun dedin camları açıp havalandırdım gitti diyorum. neyse anlaşamadık ustayla. kaçak varmı diye baktı yok tamam birşey yok dedi. ben yüksek hızda diyorum rolantide test ediyor nasıl anlayacaksa.

birde şuna bakın.

usta: şehir içi kullanımda var mı koku
ben: yok.
u: tabi olmaz.
b: neden öyle dedin
u: çünkü burda tek bir yerden gaz alıyorsun. belki aldığın gaz kirlidir koku yapmıştır.
b: ben yoldan gaz almadım shell'den aldım bildiğim ve güvendiğim bir yerdir. hadi kirli gaz diyelim neden 300km boyunca 1 defa böyle oldu
u: o zaman egzozda delik vardır
b: komple egzoz değiştirmiştim mümkün değil. ayrıca öyle olsa sürekli koku olur rahatsız eder, ses yapar
u: bizlik bir durum yok. herşey normal.

kendimi k.çımdan sorun çıkarmış gibi hissettim harbi harbi... baya ikna edici cevaplar verdiler bana.

Son düzenleme:
Ya o usta mı ya gitme o adama agzımı açacaklar bu herifler yüzünden kaç kişi yandı b

yorumun için teşekkür ederim. ustaya gittim... ama derdimi anlatamadım. daha doğrusu ben derdimi anlattım ama o anlamamakta ısrar etti :D

aracımın multivalf girişinde azda olsa kaçak varmış onu hallettik ama sorunuma komik cevaplar aldım ve ikna olmadım.

Allah dusurmesin bu tur ustalara..

lpg li araçlar birazdaha sık bakım gerektiyor sorun olmadan arada gaz kaçağı kontrolü yapmaktırmak lazım ben öyle yapıyorum...

Benim başıma benzer bir durum geldi gaz dolumunda tgabanca attıktan sonra zorla doldurttum bikaç kere böyle koku yaptı çok basınca bikaç zman zonrada uzun yola çıkarken depoyu doldurdum yola doğru arabaya doldu koku idim açtım kaputu bi baktım gaz kesici parçadan gaz fışkırıyor kapadım hemen depodan vanayı benzinde gittim.parçaayı değiştirdim sora garantiden. Yani aldığından fazla bastırmaayın gazı özellikle ufak depo kullannalar.canımızdan önemli deil ya alırız bittiğinde.KAzasın belasın günler inşallah.Selamlar.

bende de son zamanlarda yoğun koku geliyor..arabadakıler rahatsız olup tırsıyorlar:D en son lpg bakımını yaptırmıştım filtreleri değişti o zamandan beridir gaza ilk geçişte kokuyor sonra gidiyor gerçi.adam filtreyi takınca cihazla güzelce kontrol etti..kaçak yokyu gözümle gördüm,neden yapar acaba.Arabanın içine kadar geliyor koku.

dediğim gibi kardeşim gaz dolum yerinden gaz dolduktan sonra atık gaz kalıyor boruda
o yüzden gaz doldurduğun istasyonda çivili bir sopa oluyor onunla fazlalık gazı alıyorlar.saygılar.

aynı olay aynen benimde bir kaç kez başıma geldi, sizin gibi montaj yaptırdığım servise gittiğimde gaz kaçağı olmadığı, zengin gaz karışımına bağlı olabileceği vb. şeyler söylendi. Acaba siz bu problem hakkında herhangi bir sonuca veya bilgiye ulaşabildiniz mi? Bu konuda bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim...

Geri