Geç çalışma sorunuuuuu :S

toycan66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Beni perişan eden sorunu kimse çözemiyor. Aracım 2002 model opel astra . Atiker sıralı otogaz bağlı. Aracım otogaz kiti devrede olduğu zaman ilk çalışmayı benzinle yaptığı halde coook geç calısıyor. arabamı benzine alıp stop ettiğimde sorun yok ancak lpg de stop edersemm cok geç çalışıyorr.sorunuu servisler cözemiyor. lütfen yardım

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı stop ettiğinde enjektörler hala gaz gönderiyor ve motoru boğuyor olabilir. bi baktırmak lazım.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali bey, aynı sorun bende de var.benzine alınca canavar gibi çalışıyor.lpg devredeyken 3-4 sn. marş sesi dinliyrum.şimdiye kadar bi kaç defa konu açtım.aldığım cevaplarda en mantıklısı motor stop edildiğinde regülatörden bi miktar gazın motora kaçtığı.ve motor boğuk çalışıyor.ama regülatör mü kaçırıyor yoksa enjektör mü bilemiyom.şimdi en büyük problemim bu.servis olarak opel servisine mi yoksa atiker servisine mi gittiniz.?nelere baktılar acaba.?

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali bey, aynı sorun bende de var.benzine alınca canavar gibi çalışıyor.lpg devredeyken 3-4 sn. marş sesi dinliyrum.şimdiye kadar bi kaç defa konu açtım.aldığım cevaplarda en mantıklısı motor stop edildiğinde regülatörden bi miktar gazın motora kaçtığı.ve motor boğuk çalışıyor.ama regülatör mü kaçırıyor yoksa enjektör mü bilemiyom.şimdi en büyük problemim bu.servis olarak opel servisine mi yoksa atiker servisine mi gittiniz.?nelere baktılar acaba.?

katılıyorum..

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de geç marş alma sorunu vardı hatta artık ayakla pompalıyordum 2 sn falan geçti mi, bu zamana kadar gidemedik,ama hiç benzinle stop etmedim.bi kaç güne arabayla biyere gidicez bu sıralarda benzin ile stop ettirip bi gözlemliyim bu sorunu.:cool:

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa değil bence çünkü lpgyi devre dışı bırakıp arabayı benzine aldığımız zaman şak diye çalışıyor motor.öteki türlü; lpg devredeyken de böyle çalışması lazım.ama olmuyor.böyle çalışması lazım çünkü sıralı sistem gereği ilk anda araba benzin ile çalışıyor.sonra gaza geçiyor...... öyle değilmi üstadlar.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün biraz dolaştım havalarda iyiyken bu geç çalışma problemini denemek için,aracı benzinli kullandım hiç lpg ye almadığım halde bile(motorda ideal sıcaklığında)gene şak diye çalışamıyo illa 4-5 saniye sürüyo yada pompalamam gerekiyor :(

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg düğmesi arızalı olabilir ya da en kötü ihtimal conta yanıktır. Bujiler vs ıslanıyordur.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim yardımın için
En kötü ihitmalin yani conta yanığın maliyeti ne olur bize ?