Gece aracımı vurup kaçmışlar. Sizce tahmini hasar nedir?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tampona arkadan plastik kaynak yapacaklar o yüzden sökülecek. Opelin braket kırıldıysa 50-100 arası orijinal fiyatı. Sonra tamponun üstüne boya atarlar düzelir ama iyi yapamazlarsa 2 3 sene sonra boya çatlamaya başlar. Tampondan boya ölçümü yapılmaz zaten. Çamurluk için de göçüğü düzelttirin geri kalanına kendiniz rötuş, zımpara ve polisaj yapın. Eliniz yatkınsa araç sizin olduğu için boyacının yapacağından her türlü daha iyi yaparsınız. İstanbul'da çamurluk konusunda size bu işi sıfır hata ile yapacak yer söylerim ancak aldığınız bu komple fiyatlardan daha da pahalı olacaktır. Uygunluktan ziyade hatasız olması önemli ise tavsiye ederim ama vereceği fiyatta indirim yapmaz en az 2 3 gün sizin araçla ilgilenir çünkü. Yukarıda dediklerimi yapacak zaten, ama el işçiliği malum. Boyacı ise lokal zımparadan sonra boyayı vurup akşama hazır eder muhtemelen de o bölgenin boyandığını gözle anlarsınız. En kötü ertesi gün gel al der. Çünkü iş zor iş değil. Çıkma parçacılara bakmayı düşündünüz mü hiç?

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın ama insan olsa karşıdaki bir telefon numarasını bırakır. Aracınız için bir de kamera alın g sensörü muhakkak olsun, ve siz araç çalışmazken de çalışabilmesi ve kayıt edebilmesi için kapasitörlü bir kamera tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muzaffer Abi selamlar,

Tavsiye edeceğin yer hakkında bilgi almak isterim. Gider bir fikir alırım. Eğer bana çok uzak bir yer değilse.
Boyasız göcük düzeltme firmalarına baktım genel olarak. 1 tanesi hariç diğerleri lokal boya yeter dedi. 1 tanesi çamurluk ve tamponu komple boyarım dedim.

Ayrıca kapasitörlü kamera olayını aliexpress'ten araştıracağım. Bu tür önlemler gerekli aslında ama başımıza gelmeden aksiyon almıyoruz :|

• Beğen
Tepkiler: Nobran

muratka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun göçükcü yapar ben konyada 200 tlye yaptırdım 2017de, tampon için çok istemişler

Entegre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkitelli Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesinden bir firmayla anlaştım.
Her gittiğim yer tampon komple boyanacak dedi. Lokal boyada çok ton farkı yapar, ayrıca bir süre sonra boya atması gibi sorunlar olur dediler.
Bu sebeple komple boyamam kararı aldık tampon için.
Çamurluk için ise göcük düzeltildikten sonra rütuş yapılacak.
Toplam fiyat: 1,000 tl pazarlıkla. 5-6 yere sorduk hepsi 1.100-1300 arası fiya verdi.

• Beğen
Tepkiler: Cemil