GPS anten seçimi (usb giriş) car pc için

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bugraGT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar car pc için ülkmeizde bulunması zor yada fazla ürün çeşiti olmayan parcaları yurtdısından toplamaya basladım ayrı ayrı kargo vermemek için her ardıgım ürünü bulabildigim cartft.com u sectim(kasayı farklı biyeren temin edeceğim)

bu siteden 8.0 touchscreen monitör ve bi kaç ıvız zıvır sepetimde bekliyor

ama gps anten konusunda biraz karrsız kaldım gps anteni pandizotun üzrine koyarsak bi çekiş kaybı yasarmıyız illa dısarı tavanamı koymak gerekiyor.

bu ürün tavan delinirse dısarı monte edilebilr birazda şekilli duruoyr yaklaşık 70 euro

http://www.cartft.com/catalog/il/460

eger pandizotun üzerinde dursun hiç bir kayıp yaşamassın diyorsanız bunu tercih edebilirim ykalasık 50 euro

http://www.cartft.com/catalog/il/535

yada bunun dısında ne önerebilirsiniz.

şimdiden tesekkürler

Ikinci urun internal icin yeterli dB seviyesine sahip hic problem yasamassin. Tavani deldirmek yerine ben olsam ikinciyi tercih ederdim.

Eger birinciyi alacaksanda, tavani deldirmek yerine simdiki radyo anteni yerine bunu tak, radyo anteni icinde cama serit seklinde cekilen ince kibar olan urunler var onu dene bence.

dışarıdakı kadar performans alamazsınız gıbı gelıyor cunkı cep telefonu gibi düşünürsek bına ıcınden zorlanıyor ama dısarıda problem olmuyor...

Benim araba da orjinal gps var tavan anteninde ancak sunu soyliyeyim koprulerin altindan gecerken bile gider GPS. GPS cep telefonu gibi calismaz direk uydlari gorme ilkesi ile calisir. YAni araya bir demir plaka bile soksan calismaz. Ancak cam vs gibi sinyal zayiflatan isimler zarar vermez. O yuzden ikinci cihaz da ki dB yeterli dedim. Ben olsm ikinci cihazi alir panzotun ustunde kullanirdim.

teseskkürler şükrü abi. ankarada adım başı alt gecit bizim görüntü gidip gidip gelcek :)

teseskkürler şükrü abi. ankarada adım başı alt gecit bizim görüntü gidip gidip gelcek :)

Aslinda gidip gelmeyecek, kurdugun cihazda gyroscop (yani pusula) varsa sinyal gider ancak cihaz senin en son pozisyonundan navigasyon yapmaya devam eder. Cunki hiz ve yon bilgisi gelmeye devam eder. Gps in anlik sinyal kayiplari bu sayede navigasyonu etkilemez. Bunun ornegi sanirim yeni Iphone 3Gs de var. Pusula falan ama tam bilemiyorum.

En azindan benim sistemde ole:D. Her nekadar deniyemesemde :cry:

öncama, dikiz aynasının üstüne içerden monte etmek yetiyor. tavana felan gerek yok

navigasyon hiç kullanmadıgım için merak ettgiim birşeyi sormak istiyorum.

antenin durus şekli bir önem teşkil ediyormu ekranda baktıgımızda kendimizi bir yönü gösteren ok şeklindemi görüyoruz nokta şeklindemi

navigasyon hiç kullanmadıgım için merak ettgiim birşeyi sormak istiyorum.

antenin durus şekli bir önem teşkil ediyormu ekranda baktıgımızda kendimizi bir yönü gösteren ok şeklindemi görüyoruz nokta şeklindemi

Yok yaw gokyuzunu gorsun yeter. On cam onu iyidir iste. yada arka camin onune panzot oraya koy.

Geri