Hız Sabitleyici Sorunu

mühendisbey06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra J Aracıma Lovato OBD II marka tüp taktırdım. Montaj sonrasında hız sabitleyici de bir takım sorunlar ortaya çıktı. Mesela, hız sabitleyiciyi çalıştırdıktan 5-10 dakika sonra düz yolda bile giderken hız sabitleyici çalışmayı bırakıyor. yeniden kuruyorum 5-10 dk sonra yine iptal oluyor. Bunun LPG montajıyla bir ilişkisi olduğunu düşünüyorum ancak cihaza da bağladık bir şey görünmüyor. Önerilerinizi ve yardımlarınızı beklerim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpg gazi kesiyorsa birden hiz sabitleyici devreden cikiyor olabilir peki hiz sabitleyici devreden cikarken devir saatinde bi oynama oluyormu

mühendisbey06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg gazi kesiyorsa birden hiz sabitleyici devreden cikiyor olabilir peki hiz sabitleyici devreden cikarken devir saatinde bi oynama oluyormu
peki gaz kesmesinin sebebi ne olabilir ? aniden devreden çıkıyor devir oynamadan bile iptal oluyor. emin değilim devir saatinden ama düz yolda bile yapıyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayarsiz lpg yapar, arac turbomu atmosferikmi? arac fakirde kaliyorsa yetistiremiyor olabilir veya zengindeyse boguluyor olabilir. Mini obd cihazini varsa benzin ve lpg ayri ayri ltft stft degerlerini videoya kaydedin bakalim ayariniza

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lpg ciye giderseniz,muhtemelen lpg sisteminizde bisey yok derler cunku kara duzen calisiyorlar rolantide ayar yapiyorlar

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bogaz kelebeginizi en son nezaman temizlettiniz aracinizda rolantide dalgalanma isiklarda durdugunuz zaman motor sicakken bi sorun vs oluyormu

mühendisbey06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bogaz kelebeginizi en son nezaman temizlettiniz aracinizda rolantide dalgalanma isiklarda durdugunuz zaman motor sicakken bi sorun vs oluyormu
cevaplar için teşekkür ederim.
1.4T aracım. Boğaz kelebeğini ben temizletmedim ama lpg ayarını yeniden yaptırdım ama henüz denemeye fırsatım olmadı. OBD cihazım yok ama bir tane alıp dediğiniz değerleri kaydedeceğim.
rolantide çok değil de ilk çalıştırmada bi titreme oluyordu onun için de bujileri değiştirdik.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yani o devir araliginda gaz yetistiremiyor lpg niz, nozul caplari, regulator basinci vs etki ediyor herseye

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benzinde deneyiniz eger benzindede devreden cikiyorsa aracinizin kanister valfinde yada maf sensorunde ariza olabilir eger benzinde devreden cikmiyorsa lpg sisteminde ayar bozuklugu sebebiyle devreden cikiyordur

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
En dogru olani ltft stft degerlerini kaydederseniz size ne oldugunj soyleyebilirim skintinizin