HOME Cinema sistemini arabaya bağlama

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evde pekte kullanmadığım bir ses sistemi var. Bu sistemin sadece subwoferını arabaya bi şekilde bağlamak istiyorum. Arabanın ses sistemi orjinal bi eklenti yok. Teyp Sunny marka bi Teyp. Ses sistemi gibi olamayacağını biliyorum fakat arabadaki orjinal Hoparlörler bilebbana fazlasıyla yetiyor bide bu kolonu baglarsam bas birazdaha dolgun olacak sadece onun için istiyorum. Bu hoparlörü nereye baglamaliyim?
Teyp arkasında sub diye bi çıkış var ona direk bağladım çalışmadı o kısım ANFİ acinmis sanırım. Teyp arkasından normal hoparlör çıkışına bagliyayim dedim, hoparlör kablolarının hangisinin olduğunu bilmedigimden kurcalamadim. Nerden nasıl bağlanır bu hoparlör?

Bağlamak istediğim hoparlör IMG_20140130_123646-1.webp

Demin yazmayı unutmuşum, bu hoparlörü baglarken kabinin içinden söküp öyle bağlama denemeleri yapmıştım. Yani kendi anfisi ve kabini kullanmadım. Sadece yalın hoparlör olarak bağlamak istiyorum.

pek hoş olmaz ya yine de yazayım
o hoparlörün kendi amfisi varsa kullanabilirsin
tek başına hoparlör olarak kullanmazsın
zaten ohm olarak da uyumsuzdur
ancak elektrik bağlantısı sorununu da halletmen gerek
hoparlörün 220 voltla çalışır evde
arabada 12 voltu 220 ye çevirmen gerek
sunny den sub çıkışı var demişsin, oradan alacağın sinyali bu subwoofera giriş olarak bağlaman gerek.
her 2 bağlantı da büyük ihtimal rca dır
vazgeç bu işten, yıllardır forumlarda konusu geçer bu tip sinema sistemlerinin araca bağlanması işi.
enerji ve ohmaj uyumsuzluğu nedeniyle zor bir işlem.

pek hoş olmaz ya yine de yazayım
o hoparlörün kendi amfisi varsa kullanabilirsin
tek başına hoparlör olarak kullanmazsın
zaten ohm olarak da uyumsuzdur
ancak elektrik bağlantısı sorununu da halletmen gerek
hoparlörün 220 voltla çalışır evde
arabada 12 voltu 220 ye çevirmen gerek
sunny den sub çıkışı var demişsin, oradan alacağın sinyali bu subwoofera giriş olarak bağlaman gerek.
her 2 bağlantı da büyük ihtimal rca dır
vazgeç bu işten, yıllardır forumlarda konusu geçer bu tip sinema sistemlerinin araca bağlanması işi.
enerji ve ohmaj uyumsuzluğu nedeniyle zor bir işlem.

Bu işe harcıyacağım zaman yerine en ucuzundan bi anfi ve sub almak daha iyi olur sanırım. Amacım ses sistemi kalitesinde bir ses olmadığından araba hoparlorlerine destek olsun dedim ama dediginize göre olacak bir iş değil. Cevabınız için teşekkürler

Geri