Hoparlör

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan _Vectra_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Vectra 98 GLs hoparlörünü değiştirmek istiyorum. Hoporlörün Kaç Cm oldunu bilmiyorum bu sipariş vercemde ona göre vereyim bu arada hangi hoporlor markası önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Aracım Vectra 98 GLs hoparlörünü değiştirmek istiyorum. Hoporlörün Kaç Cm oldunu bilmiyorum bu sipariş vercemde ona göre vereyim bu arada hangi hoporlor markası önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

Sökerek ölçmeniz daha doğru olur, ezbere verilen ölçüler aldıktan sonra sorun yaratabiliyor. Kalınlığa dikkat edin.

16-17 cm hoparlörler eğer ön hoparlörler ise kesinlikle uyuyor, orijinal hoparlör boyutu 16.5 cmdir. Bağlı olduğu plastik kasnaktan kazıyarak söküp, o kazıdığınız plastiğin üzerine vidalarsanız ve yeni takacağınız hoparlörün mıknatıslı kısmı uygun büyüklükteyse cam krikosu ile uyumuzluk yaratmadan montajlanabilecektir.
Arka hoparlörler ise 13cm boyutundadır. Tavsiye olarak Önlere 2 yollu(mid-bass) arkalara 3yollu(mid-bass-tiz) SONY markahoparlörleri öneriyorum(arka kapılarda tveeter yok), mediamarkttan almanızı tavsiye ederim reyon görevlisi ile fiyat konusunda pazarlık etme imkanınız oluyor.

Önerileriniz ve cevaplar için Teşekkürler..

Vectra b önler 16cm

Piyasadaki 16.5lerden çok az daha küçükler.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Vectra b önler 16cm

Piyasadaki 16.5lerden çok az daha küçükler.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

B2 ile B1 farklı abi. Senin arabada bir tane "O" bir tane de üstünde "o" büyüklü küçüklü üstüste var. GLS ve CD de tek mid-bass hoparlör var onun boyutu çok hafif daha büyük.

zannetmiyorum, bundan önceki GLS'ye de, buna da Hertz HV165 monte ettim.

İkisinde de kapı pandizotunu içten hafif traşlamam gerekti.

zannetmiyorum, bundan önceki GLS'ye de, buna da Hertz HV165 monte ettim.

İkisinde de kapı pandizotunu içten hafif traşlamam gerekti.

Bana öyle gelmiş de olabilir haklı olabilirsin, peki orjinal hoparlörlere göre dağlar taşlar kadar fark varmı bu hoparlörler arasında? Bass vurma durumu nasıl, bagaja subwoofer gereksinimi hissettirmez dimi?

Hissettirir :) Ben şu anda arka pandizota monte 25cm bas kullanıyorum ;) Hatta HSK da gitti yerine SPL Show serisinin midbasını kullanıyorum (SV165).

orjinal hoparlörler baya kötü bizde. CDX'tekiler biraz daha iyi olabilir, materyalleri farklı ve arkalarında filtre var, ama yine de baya kötüler.

Yani neyle karşılaştırıyorum, şu anda tampon yapılana kadar bende olan annemin 2012 Yaris'i ile. Ondaki orjinaller de diğer benzer araçlara göre bas bakımından baya baya iyi. Hatta koltuk altında bas mı var diye bakındım biraz ilk dinlediğimde :D

Hissettirir :) Ben şu anda arka pandizota monte 25cm bas kullanıyorum ;) Hatta HSK da gitti yerine SPL Show serisinin midbasını kullanıyorum (SV165).

orjinal hoparlörler baya kötü bizde. CDX'tekiler biraz daha iyi olabilir, materyalleri farklı ve arkalarında filtre var, ama yine de baya kötüler.

Yani neyle karşılaştırıyorum, şu anda tampon yapılana kadar bende olan annemin 2012 Yaris'i ile. Ondaki orjinaller de diğer benzer araçlara göre bas bakımından baya baya iyi. Hatta koltuk altında bas mı var diye bakındım biraz ilk dinlediğimde :D

Benim b1 CD ile arkadaşımın B2 GL hoparlörleri arasında da dünyalar kadar fark var, pioneer teyp ile çok hoş basslı tok ses veriyo b2 orjinal hoparlörleri , orjinalleri söküp hertz veya alpine falan bişiler taktığımı düşündüm de uu beybi :rolleyes:

Geri