hopörlör marka yardım...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dogan46
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dogan46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşalar opel corsa c arabamın ön iki yapıya adam akıllı orjinal bi hopörlör almak istiyorum önerileriniz nelerdir hangi marka kaliteli olur

Paraya kıyıp Pıoneer alın bence,Uygun fiyatlı olsun diyosanız ben Cadence aldım 400 watt 90 lira sıfır takımı.Aşırı derecede memnunum.Arka pandizota taktım fakat kapılarada oluyor sanırım.

usta kıy paraya vibe al sarı renk olan serıden 1 takım komp. al bı anfı super olur

bütçe ne ?

Aracınıza Subwofeer koymayacaksanız kompenantı listeden çıkarın bir kere aracınıza uyan compenant sadece mid ve tizdir bassları midten dinlerken pek bir zevk alacağınızı sanmıyorum..

Marka iyi olduğu sürece fark etmez iyi bir markanın 3 yollu hoperlörünü alın takın derim.. Ben türkiyede pek bulamadım hep dandik markalar 3 yolluydu iyi markaların hep oval hoplerölrleri 3 yolluydu amerikadan JVC aldım aynı araç için önlere ve arkalara önler 16 arkalar 13cm

kenwoodun bir tane buldum
http://www.hepsiburada.com/Liste/ke...tId=otcglkfc-g1620&categoryId=26090#Gorseller

Sadece hoperlör değişimiyle bir sonuca ulaşılmıyor onuda ekliyeyim ya teybinizi değiştirin ayda orj teyple hoperlörlerin arasına küçük bir anfi alın sadece önleri değiştirecekseniz 2 kanallı 4ohmda 40watt rms veren iyi markalı bir anfi yeterli olur

Son düzenleme:
gecenlerde arkadaşin jettasına bindim ses kalitesi süperdi çok hoşuma gitti herhangi ek bi degişim olmadan orjinaldi..yani diyorum o kaliteye eş deger ne olabilir arkadaşlar yorumlar için tşkler..

sorun hoparlorde degil teypte. ben corsamda teybi degisitdim ve bambaska bir ses kalitesine ulastim

gecenlerde arkadaşin jettasına bindim ses kalitesi süperdi çok hoşuma gitti herhangi ek bi degişim olmadan orjinaldi..yani diyorum o kaliteye eş deger ne olabilir arkadaşlar yorumlar için tşkler..

VW grubu araçların orj. ses sistemi meşhurdur zaten arkadaşımda A3 var kendinden sub'ı var ki en standart ses sistemine sahip bose opsiyonunda ne veriyorlar kim bilir

bunu tutturabilmen çok zor.yeni araçlarda aracın iç hacmine göre akustik planlamalar yapılıp ona göre hoparlör sistemi ve çıkış gücü ve ekolayzer sistemi geliştiriliyor.

mesela bir range rover almak istediğinizde bose opsiyon paketi eklenebiliyor.bunu bose un mühendisleri aracın kabin yapısına göre ürünler geliştirerek o senin jetta da hissettiğin kusursuz akustiği yakalamaya sağlıyor.

mesela mitsubishi yeni nesil lancer larda 1.8 ve EVO X modellerinde rockford fosgate paketi ekledi ve mükemmel,çok uğraşılsa bile yakalanamayacak bir müzik kalitesi eklemişti.

sonradan yapılan her tesisat yenilemesi sadece hoparlörün markasına hatta görüntüsüne bakılarak yapılan eklemelerdir.ve bahsettiğin keyfi alamazsın sadece yüksek ve gürültülü ses çıkarır ve bunu yaptıran insanlarda bunun çok iyi birşey olduğunu düşünüp açar sesi bangır bangır dinler ama bilmez ki hiçbir enstürmanın sesi düzgün çıkmaz..

bunu Türkiye de yapabilecek bir kişi tanıyorum.eğer müzik dinleme keyfine sahip iseniz burayı ziyaret etmenizde fayda görüyorum ;
http://www.okcu.net/eng/index.html

Geri