ikinci vitese atınca kırt diye ses geliyor.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oyib98
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

oyib98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, aracıma her zaman titiz davrandım ama mekanik arıza olunca birsey yapamıyosun. sorum şunlar;

1. yaklaşık 1 aydır olan hadise: arabamı çalıştırıyorum. ilk çalışmada 1.vitese takıp ilerliyorum uzun sürede de geçse kısa sürede de olsa 2. vitese geçirir geçirmez aracın kaputu altından (mekanik kısmından) bilmediğim kırt diye 1-2 saniyelik ses geliyor. araçta hiç bir anormal durum hissetmiyorum (bu konu hariç) 1.3.4. ve 5. viteslerde her sey normal. hızı çekişi normal.
ancak bu ses aracın içinden dahi hissedilebiliyor. şanzıman sekromenç dişlisi dediler aracı henüz sanayiye götürmedim.

2. konu: aracımın temizliğini yaparken kaput içi sağ alt kısmında mekanik kısım üzerinde ince nemli yağ lekesi mevcut, elimle kontrıol ettim damlama yok, ancak daha önce tertemizdi. acaba ne olabilir.
cvp.larınız için teşekkürler.

bende 8-10 aydır var aynı ses, 2 ye takınca katırtı geliyo, dişli sürtme sesi, ilk başlarda sizin arabadaki gibi nazik bi sesti ancak şimdi daha yüksek ve HER ZAMAN OLMUYOR, BAZen, bazende paspas kayıyo öne doğru ve debriyajım altına girincede yapıyo aynı sesi, malatya da bi usta 2.vites sekromeçinden yapar, şanzuman inecek falan dedi bende yaptırmadım, baskı balata bitince zaten dağılacak araba o zaman değiştiririm diye düşündüm,

3. vitesten ikiye çekince de aynı ses var mı?
Sakin kullanımda ses var mı?

arkadaşlar, aracıma her zaman titiz davrandım ama mekanik arıza olunca birsey yapamıyosun. sorum şunlar;

1. yaklaşık 1 aydır olan hadise: arabamı çalıştırıyorum. ilk çalışmada 1.vitese takıp ilerliyorum uzun sürede de geçse kısa sürede de olsa 2. vitese geçirir geçirmez aracın kaputu altından (mekanik kısmından) bilmediğim kırt diye 1-2 saniyelik ses geliyor. araçta hiç bir anormal durum hissetmiyorum (bu konu hariç) 1.3.4. ve 5. viteslerde her sey normal. hızı çekişi normal.
ancak bu ses aracın içinden dahi hissedilebiliyor. şanzıman sekromenç dişlisi dediler aracı henüz sanayiye götürmedim.

2. konu: aracımın temizliğini yaparken kaput içi sağ alt kısmında mekanik kısım üzerinde ince nemli yağ lekesi mevcut, elimle kontrıol ettim damlama yok, ancak daha önce tertemizdi. acaba ne olabilir.
cvp.larınız için teşekkürler.
Sekromenç dişlisinin yaptığı ses kaputun altından değil, vites kolunun altından duyulur.

bendede easytronic var sadece manuel kullanımda 1.vitesten 2 ye atarken yapıyo başkada yapmıyo 1.vitesten 2 ye alırken gazdan çekin ayağınızı sorun kalmaz, sanırım aracınızın vitesi easytronic.manuel vites olup yapıyosa bilemicem.auto modunda kullanırken yapmıyo benimki

Son düzenleme:
Geri