İlk çalıştırma mavi duman

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel Astra G 2001 140 binde 1.6 16Valf Sabahları ilk çalıştırmada mavi duman atmaya başladı aracım bakımları yeni 1000km oldu yağına baktım eksiltme yoktu suyuda tam yağıda bu neden benzinmi acaba yakıyor böyle bişey yoktu atıyor 1 saniye sonra kesiyor yolda giderken felan gaz verdigimdede boşta duman yok bu neden oldu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bujileri söküp bir bakmak lazım nemlimi veyahut küflümü motor ici basıncı bir ölçtürün derim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sorun yoksa basınç ta koydugunuz yağı değişin
bujileri orjinal yeni bu bakımda takıldı 1000km oldu gm orjinal opel servisten aldım yağ olarak liqui moly 10-40 koydum mavi bidon tam sentetik oda orjinal yağ yağ daha sarı ve eksiltme yok ondada dediğiniz gibi bi basınç yapmam gerekli

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bujileri orjinal yeni bu bakımda takıldı 1000km oldu gm orjinal opel servisten aldım yağ olarak liqui moly 10-40 koydum mavi bidon tam sentetik oda orjinal yağ yağ daha sarı ve eksiltme yok ondada dediğiniz gibi bi basınç yapmam gerekli
Piston basınç testine bir götürün o zaman

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bana göre, araç uzun süre park halinde beklerken subaplardan yanma odasına yağ sızıntısı oluyor, yanma odasında biriken yağ ilk marşta yanarak egzostan mavi duman atmasına neden oluyor. Pistonların yağ segmanlarında bir sorun olsaydı araç çalıştığı sürece egzostan mavi duman çıkardı.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bana göre, araç uzun süre park halinde beklerken subaplardan yanma odasına yağ sızıntısı oluyor, yanma odasında biriken yağ ilk marşta yanarak egzostan mavi duman atmasına neden oluyor. Pistonların yağ segmanlarında bir sorun olsaydı araç çalıştığı sürece egzostan mavi duman çıkardı.
Evet bugün yine kontrol ettim ve yağda çok şükür bir eksilme yok bu bir sorunmudur olağan birşeymidir ilerde zararı olurmu olması gereken bişeymi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir motor ici basıncını olctur sonrasında yanlız rektefeci olsun sana sorun varsa açıklar

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir motor ici basıncını olctur sonrasında yanlız rektefeci olsun sana sorun varsa açıklar
teşekkür ederim yarın bi gidicem sanayiye inşallah motor bitik demez rektefiye olucak demez