İlk çalıştırmada yüksek devir?

kursatdrmz

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Aracı ilk çalıştırmada devir 2000-2100 arası sabit kalıyor ve 1-2 dk sonra normale dönüyor. sebebi nedir ustaya sorduğum zaman otomatik jikleden diyor ama anlamadım tüm astra g kasalarda bu kadar yüksek olmuyor sizce sebebi nedir? (gaz kelebeğini yeni değiştim ve lpg ayarını bilgisayardan otomatik yaptırdım lpg enjektörleride yeni)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk çalıştırmada devrin yüksek olması normaldir ama 2000-2100 gibi devirler biraz fazla. Sanırım bunun nedeni LPG ile ilgili olabilir.

kursatdrmz

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
İlk çalıştırmada devrin yüksek olması normaldir ama 2000-2100 gibi devirler biraz fazla. Sanırım bunun nedeni LPG ile ilgili olabilir.
gaz kelebeğini değiştikten sonra oldu bu olay onun öncesinde böyle bir problemim yoktu lpg'ci bu araçlar ayarını kendi yapar dedi bağladı birşeyler yaptı ve sonrasında aracı kendi haline bıraktı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG kullanmadığım için fazla yorum yapamam, LPG'li araçlarda rölantinin daha fazla değerlerde olduğunu duymuştum.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aracı ilk çalıştırmada devir 2000-2100 arası sabit kalıyor ve 1-2 dk sonra normale dönüyor. sebebi nedir ustaya sorduğum zaman otomatik jikleden diyor ama anlamadım tüm astra g kasalarda bu kadar yüksek olmuyor sizce sebebi nedir? (gaz kelebeğini yeni değiştim ve lpg ayarını bilgisayardan otomatik yaptırdım lpg enjektörleride yeni)

doğru otomatik jigle var. yüksek devir başlar sonra düşer devir. ama 2000 devirde çalışması normal değil. 1200 devirlerde çalışıp 800 devirlere düşmesi normal olan