irandan otomobil geldi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kurt_35li
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sam sonunda geldi İranlı Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen Sam marka 375 otomobil, Türkiyeye getirildi.

Samın Türkiye Distribütörü MYS Otomotivin Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Seskır, otomobilin ithalatına yönelik tüm prosedürleri tamamladıklarını belirterek, İran otomobilini kısa süre sonra Türk tüketicisiyle buluşturacaklarını söyledi.

Geçtimiz ay İraki fabrikaya 2007 yılı için 3 bin araç siparişi verdiklerini anlatan Seskır, Yaklaşık 2.5 yıl süren görüşmelerin ardından Sam nihayet Türkiyede. İlk pla 375 adet otomobil geldi. Ramazan Bayramının ardından 19 bin 990 YTLden satışına başlıyoruz dedi.

Şükrü Seskır, Sam otomobili için şu ana kadar 15 şehirde bayi ve servis ağı oluşturulduğunu, diğer şehirler için bu konudaki çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Türkiyeye gelen Samın LX modelinde sürücü hava yastığı, ABS, klima, yarı elektrikli ön koltuklar, alarm, CD-MP3 çalar, uzaktan kumalı merkezi kilit, elektrikli camlar, çelik cant, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, sis farları ve park mesafe sensörleri gibi her türlü güvenlik ve konfor donanımının mevcut olduğunu ifade eden Seskır, şöyle konuştu:

Otomobil, daha Türk pazarına girmeden büyük ilgi görmüştü. Sadece Bursada 300 kişi otomobil için sıra bekliyor. Samın yanı sıra IKCO firması tarafından üretilen Soren ve Pars modellerini de Türkiyeye getireceğiz. Bunun için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yine doğal gaz ve LPG ile çalışan otomobillerimiz de yakında Türkiyede olacak. Gelecek sene de dizel motora sahip modellerimiz satışa sunulacak.

16-17 BİN YTLLİK SAMLAR DA GELİYOR

Seskır, har türlü donanıma sahip olan LX modelinin dışında fiyatı biraz daha düşük olan Sam modelini de gelecek aydan itibaren Türkiyeye getireceklerini kaydetti.

Diğer modele göre donanımında bazı eksiklikler bulunacak Samları 16-17 bin YTLden satmayı planladıklarını anlatan Seskır, bu modeli ticari araç kullanıcılarının tercih etmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

valla ben dıştan fıat sıena ya çok benzettim malzeme kalitesi ve işçilik nedir bilmiyorum ama çok çokta kaliteli olduğunu düşünmüyorum istenilen fiyata verilen donanım çok abartı son olarak ise bence tutmaz bu piyasada

arkadaslar cın arabaları bıle daha kalıtelı bunlardan fuarda gormustum satılacagını pek tahmın etmıyorum 20000 ytl ne arabalar var

Hani 7-8 bin ytl olacaktı hani piyasayı alt üst edeceklerdi?

bıyyy buda arabamı yav hadi ucuz fln ama insan azcık estetikte yapar !

İran otomobilleri Batman'da
BATMAN (İHA) - İran'da üretilen Samand ve Samand Lx modeli otomobiller, Batman'da satışa sunuldu.
Her türlü konforun bulunduğu otomobillerden düz Samand modeli 16 bin 900 YTL'den satışa sunulurken, daha konforlu olan Samand Lx ise 19 bin 900 YTL'den satışa çıkarıldı. İran otomobillerini satan Yaşar Oto Müşteri Temsilcisi Melih Erman Tabier, şu ana kadar 30'un üzerinde sipariş aldıklarını kaydetti. İran otomobillerinin çok konforlu olduğunu belirten Tabier, araçların içinin deri olduğunu, MP3 çalar, ABS, hava yastığı gibi her türlü dolanımın mevcut olduğunu ve araçlarda güvenlik kodunun bulunduğunu söyledi. Güvenlik kodu girilmeden araçların çalışmadığını ifade eden Tabier, fiyatların Türkiye'ye özel olduğunu söyledi. Tabier, yakın bir zamanda Türkiye yollarında Samand markalı araçların görülebileceğini dile getirerek, "Artık trafiğe yavaş yavaş çıkmaya başlıyoruz" dedi.

Samand modeli otomobil almak için oto galerisine gelen müşterilerden Engin Naz, araçları beğendiğini söyledi. Araç konforunun mükemmel olduğunu ifade eden Naz, araç fiyatlarının ise çok ucuz olduğunu ve 2 tane almayı düşündüğünü belirtti.

Geri