İstanbul - Oto hırsızlığı teşebbüsü

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan adhoc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

adhoc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah komşular, sol önce camın açık olduğunu söyleyerek haber verdiler.
Sağ Kapıyı levye gibi bir şeyle zorlamışlar açamamışlar ama komple yamultmuşlar. Sol önce camı kırmadan çıkarmışlar ki bugün gittiğim camcı bile hayretler içinde kaldı. Camı çıkarırken kızağını da çıkarmışlar.

Aracın kontak anahtarı kapağını sökmüşler. Aracın başına gittiğim zaman Motor arıza uyarısı yanıp sönüyordu. Yani kontağı maymuncukla çevirmişler ama Immo yüzünden çalıştıramamışlar.

Aracımın kaskosu yoktu. Model yılı eski olduğu için (97 Vectra B) benim araca hırsızlar tenezzül etmez diyordum. Şanslıymışım ki dangalak hırsızlar Vectra B'de immobilizer olduğundan bihaberlermiş.

Uzun lafın kısası İstanbul'da kasko şart!

Bu arada geçen yıl bir öğretmen arkadaşımın 2012 model Toyota Corolla aracını immobilizer kodlayarak çalmışlardı. Yani Immo nun olması aracın çalınamayacağı anlamına gelmiyor. Ben şanslıymışım ki gerizekalı hırsızlara denk gelmişim.

Cok gecmis olsun. Allah firsat vermesin bunlara.
Malesef emniyetteki kadrolar hallac pamugu gibi atilinca su aralar ser sebekeleri etrafta cirit atiyor.
Tedbiri elden birakmamaya calismak ve bol dua-niyaz.

Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Semt neresi?

Benim 97 GLS aracımı aynı şekilde çaldılar 2 sene önce Alibeyköyden. Arka camı kırıp girmişler gerçi ama kontağı dediğiniz gibi kırılmış halde bulundu.

İmmo'ya güvenmeyin, benimkinde de var zannediyordum ama ya işlev dışıymış (GLS'de mi öyle sadece bilmiyorum). Ya da bir şekilde aşabilmişler.

Mutlaka çift kilitleme kullanmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler arkadaşlar.
Olay İstanbul Sultangazi'de oldu. Şimdi aklıma geldi. Geçen ay da 2012 Model Megane çalınmıştı aynı sokakta.

Geçmiş olsun. Bu oto hırsızı şerefsizlerden bıkkınlık geldi artık.
Bu dünyanın üstü varsa, bir bu kadarda altı var... Nasıl hesap verecekler bilemiyorum...

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın. :(

Söylenecek çok şey varda ortam müsait değil. 2006'da üst komsunun yeni aldığı Astra G Enjoy'un 1aylık jantlarını çalmışlardı.Arabayı tuğla üstünde buldular. Arkadaşla anlaştım da onun kapalı garajında tutuyorum arabayı bir nebze içim rahat ediyor.

çift yollu alarm var imonun bir katı daha geliyor yani kumandadan alarmı açmadan aracın imosunu kırsan bile çalışmıyor ayrıca sana duruma göre de uyarı veriyor bende spy 2 way alarm var scorpionun çakması 99 dolara almıştım scorpionlar 400 poundtu aldığım zaman tavsiye ederim araştırın isteseniz 20 günde geliyor çinden

Geçmiş olsun. Semt neresi?

Benim 97 GLS aracımı aynı şekilde çaldılar 2 sene önce Alibeyköyden. Arka camı kırıp girmişler gerçi ama kontağı dediğiniz gibi kırılmış halde bulundu.

İmmo'ya güvenmeyin, benimkinde de var zannediyordum ama ya işlev dışıymış (GLS'de mi öyle sadece bilmiyorum). Ya da bir şekilde aşabilmişler.

Mutlaka çift kilitleme kullanmanızı tavsiye ederim.

Çift kilitleme nasil oluyor?

Geri