Istanbuldan herkese selamlar

Recep acar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleykum arkadaslar aracım 2018astra edition plus benzin lpgli, arkadaslar aracımı alalı daha iki ay oldu șuan aracım 2300kmde sehir içi 120 tlye 236km yol yaptım, ve mumkun oldugum surece aracı yormadan 2200 devirde kullandım, șuan veriler 100kmde 12litre kozukuyor bu durum normalmi? Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum

Merhabalar hocam ilk 10 bin kilometre veriler yüksek görünebilir ancak bir süre sonra düşmeye başlayacaktır.

Hasip bey tesekkur ederim, araca mecburen gaz taktırmak zorunda kaldı,gaz taktırdıgım bayi aracı gorunce evet arkadaslar bir opel daha geldi deyince bir anlam veremedim, neden Boyle soylediniz dedigimde bu araçlar çok așırı yakıt tuketiyor dedi, tabi iç içten geçtigini anladım, konfor yonunden çok memnunum ama yakıt konusunda bi hayli uzuntuluyum, hayırlı aksamlar diliyorum

Hocam araçlar çok yakmıyor ülkemizde yakıt pahalı :( Ben halen benzinle biniyorum ve inanırmısınız korkar hale geldim. Ortalama 8-12 arasında geziyorum. Düşünebiliyormusunuz araçlarımız 100 kilometre yol gidip 8 litre benzin yakıyorlar daha ne yapsınlar 4 litre bile yaksalar fiyatlar uçuk ülkemizde :(

• Beğen
Tepkiler: Murat
Hasip bey suan 100 km de 12. 1 leri gordum sizce bu çok degilmi, aracı ortalama 2300/2500devirde kullanmaktayım, eger Boyle devam ederse satmak zorunda kalıcam

Hocam istanbulda yaşıyorsunuz. Bence aracınızla bir kere uzun yola çıkın ondan sonra bu tüketim konusunu tekrar gözden geçiriniz. Malesef araçlarımız trafiği sevmiyorlar.

Hasip bey nasip olursa bir uzun yol yapıp size tekrar dönüş yapıcam

Selamun aleykum arkadaslar aracım 2018astra edition plus benzin lpgli, arkadaslar aracımı alalı daha iki ay oldu șuan aracım 2300kmde sehir içi 120 tlye 236km yol yaptım, ve mumkun oldugum surece aracı yormadan 2200 devirde kullandım, șuan veriler 100kmde 12litre kozukuyor bu durum normalmi? Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum
Aleyküm selam recep bey derdinizden ben anlarım benimde edişınplasım war lpgli ve ben ilk günler 18 lt yi gördüm suan 22660 kmdeyim daha yeni ort 10 lt ye düsebildim bunun iki sebebi war?kısa mesafe(4-5 km)we bol bol dur kalklı bi sürüs yapıyosanız tüketiminizin fabrika werisi olan 8.7 ye düsmesi cok zordur?!?!?!egr sürüsleriniz günde 25-30 km akıcı trafikte geciyorsa we buna ragmen 12 lt yi yakıyosa yet serwise ayar icin gidin muhtemelen pc ye takarlar we normal yapıcak bisey yok derler??ben dünyanın yakıt parasını werdim lpg nin en iyisini taktım ama simdi hem benzin alıyorum hemde lpg??yazın lpgye cabuk geciyor ama kışın 4-5 dk da geciyor we zaten isten ewe gelmis oluyorum o an lpg ye geciyor yani kışın 5 dk lık yola gidince benzine calısıyorum size tawsiyem kışın rölantide bi iki dk calıstırın we kaloriferi açın kaloriferi acında biraz daha cabuk lpg ye geciyor bu araba gerek ecu yazılımı gerek debriyaj şanzıman we dişli uyumları düzensiz olan we kilosu cok olan bi araba??cıplak agırlıgı 1350 kg lpg takılınca 1400 kg oldu ruhsatta 1458 kg yazıyo ama tır kantarında tarttırdım 1400 kg cıktı yani torkuna göre agırlıgı fazla,lpg bence taktırmayın çekise bi faydası olmuyor hele klima acık araçta 4-5 insan war we rampadasınız ayagınızı az bi gazdan cekin hemen dewir düsüyor klima acık rampa dik araç ful insan we dik rampadasınız istop etmeye hazır olun we 2.ci witesi unutun!!!!ben tek ken bile rampaları cıkamıyorum dicektir 3-5 arkadas yahu o kadarda degil?ewet tamda o kadar,cünki kullanıyorum B16XER hantallaştırılmıs bi motor debriyaj gücü aktaramıyor şanzıman uyumsuz tork düsük agırlık fazla??araba düzde bile zor toparlıyor yani yakıt konusunda bu araba sizi üzer

Geri