İşte anketin en zorlarından biri.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MERKEZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XXX

• Opel Astra GTC

Oy: 54 31.4%
  • BMW 330 CI

Oy: 118 68.6%

• Kullanılan toplam oy
    172

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı alırken çebimdeki bütçe ile 2 araba arasında çok kararsız gidip gelmiştim ki helende gidip geldiğim diğer araba aklımdadır.

Arabaların biri tasarımı ile önde bir model Astra GTC. Bütceme ile 2006 - 2007 model 15.000 km altındaki sorunsuz, kasız, tüketimi ortalama çok can yakmıyan bir araçtı.

Diğeri ise tarzdan alıyanların otomobili çıktığın günden beri hiç şüphesiz çok kişinin beyenisini toplayan bir model BMW 330 CI sıkıntısı bu araç 2001 - 2002 model düşük modeli, 150.000 ve üzeri yüksek km si, kasko sıkıntısı olan bir model vede en önemlisi aldıktan sonra benzini, yedek parcası, km si ve yaşı itibari ile sorun çıkartırmı gibi bir çok soru işareti.

Siz olsanız tek kapı hem konforlu hem spor bir arabalıcak olsanız hangisine karar verirdiniz hangi modele karar verirdiniz.

Dur daha almadık :D

Anketi ilk gördüğümde 330 a zıplayacaktım çünkü anketi araç karşılaştırması olarak gördüm ama senin yazdığın nedenleri görünce GTC daha mantıklı geldi. İşin açığı BMW ile her yerde her zaman ilgi çekersin, altındaki araba hem duruşu hem gidişiyle sana güven verir ama bunların karşılığını da senden fazlasıyla çıkartır. HTC ise onun yanında daha az güven verir ama seni fazla üzmez. Senin kişisel durumun burada GTC de ağır basmış makul olarak. Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

way be ne oy kullandım ama :) katılımcı sayısı 10

5 i BMW demiş 5 i de GTC :)

ben oyumu gtc den yana kullandım ilk okudugumda ama sonradan düşününce ;

bmw nin en büyük problemi kasko olur. digerleri fazla problem olmaz gibi.saglam araba oldugu için modelinin düşüklüğü pek fark ettirmez. düzgün binilen 95 modeller bile hala sapa saglam.cevremde var. marka olarak güvenilir yani. eger yakıt olarak da gtc den fazla farkı yoksa ben şahsen bmw derdim. hiç gtc kullanmadım ama bmw nin kendine has motor sesi bile yeter :)
kısacası bmw ye deger....

vay be.anket çok kıyasıya gidiyor :D

yeni olduğu için opel dedim 5 yaş ve o bahsedilen km ler az fark değil ama aynı yılların arabaları olsa yada aynı km lerde olsa bende bmw derdim gibime geliyor

330ci 140bınde ve 2001 model manuel ile aynı gün istanbul-kayseri kayseri-istanbul yaptım dip gaz gittim dip gaz geldim, açıkcası hayal kırıklıgına ugradım, araç orjinal ve ilk elden olmasına ragmen beni 3 kez yolda bıraktı, boluda abs kablosu bozuldugu için abs devre dışı kaldı, yagışlıydı hava ve bütün sinirlerimi bozdu, kırıkkalede radyatör hortumunu attı 2 kez sök tak yapmak zorunda kaldım, Allahtan hortumlarınnı hepsi segmanlı 1 tornavida herşeyi hallediyor. Yakıt tatminkardı ortalamam 145km (250nin altına yol şartları izinvermedikçe düştüm) yakıt 9.5lt. performans güzel ama ne yazıkki BMW çabuk dökülen arızası çok bi araç, modelden dolayı almak pek akıl kaarı degil. Aldıgınla kalmıyor cebini yakıyor. Ama şık ve zevkli bi araç.

Opele gelince benim şahsi fikrim başka bi araç düşün, Opel Türkiyenin ve opel servislerinin mantalitesi bu arabalardan beni fazlasıyla soguttu.

Geri