iste bi başarı oykusu elektrik tesisatını yeniledim :)

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaslar uzun zamandır arabanın devrinde sorun vardı yani devir yukarı asarı oynayıp duruyodu elektrik tesisatından dediler sardırdım oldu 1 saat kadar normal calısmıstı sonra yine sorun yaratmıstı bugun gittim kendim actım ve gördümki maf olmus bütün kablolar birbirine dgiyo hemen bellı yerlerini sarmıslar ayakustu cunku güzel yaptıklarına inanmıyordum hakkettende dezim dogru cıktı elektrikcilerden gina geldiginden komple yenıledim kendim simdi diger taraf kaldı onuda yeniledimmi olay bitio :) suankı masraf 15 tl :)3 adet bant aldım bezli bant

Son düzenleme:
en alltakı fotografda gozuken presli yeryani köpuklu parcayı pensele yavas yavas kestim kabloların saglam kısmına gelince güzelce bezli bantla sardım cok gusel oldu yarında diger moturun ordakı elektrik tesistatını yapıcam catlaklarını düzelcek insalalh böle calıstırdım suan devir 1000 de sabit calısıyor ama yarın bellı olucak :) ama aklmda kalmıycak en azından araba

kabloları fazla çekiştirmeden yapın bu işi Allah muhafaza bobine giden kablo %90 gevremiştir sararken v.s. biryerlerden birleşir tüm elektirik tesisatı gider sıfırı 850 tl.. motor tesisatı yapanlarda eski tesisat üzerinden 500 tl ye yapıyorlar.. + 200 tl de motorcu alıyor... o yüzden dikkatli olun.. kolay gelsin

yarali bolgelerde makaron kullanin, tabii uclarina ulasip o bolgeye makaronu ulastirmak hayli zor olur ancak zarar gormus kablonun uzerine bant sarmak yuksek sicakliklarda cok ise yaramaz, ileride daha buyuk sorunlar yasatir. Resimlerde dis muhafazasi siyrilmis kablolar gordum cunku...

Geri