J KASA 1.3 CDTI (SEDAN) ÇEKİŞİ NASILDIR?

Sercanasln

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önceki aracım : Linea 1.3 Multijet 90 HP - 200 NM Tork
Alacağım araç : Astra J (Sedan) 1.3 CDTI 95 HP - 190 NM Tork
Sürüş stilim :

• Işıklarda kalkışta kimseyle yarışmam
  • Son sürat olarak kimseyle yarışmam
  • Yüksek performans beklentim yok (Yüksek olarak yok )
  • Uzun yolda sabit 120-130 giderim ( 5 kişi + full bagaj )
  • Şehir içi genellikle 4 kişi gezerim ( Yokuşları çok olan yer )
  • Atmosferik Benzinli (Düşük torklu) araçları sevmiyorum. Yokuşlarda sürekli vites düşürmeyi sevmiyorum. (Burada bahsettiğim 1 vites düşürmek değil, mesela fazla eğimli yokuşa gelip 5. ya da 6.vites ile girip 2. yada 3.vitese kadar düşmek)
  • Atmosferik motoru kullanmayı sevmiyorum, Dizelin Turbosuna ve Torkuna alışığım. Atmosferikci arkadaşlar kızmasın lütfen..
  • Yokuşlarda Çok bayılmasın (Atmosferik benzinli gibi)
  • Sollamalarda beni üzmesin
Siz değerli grup üyesi arkadaşlarıma soruyorum. Yazdığım sürüş stilinde Linea 1.3 Multijet ( Çekiş konusunda ) beni hiç üzmedi, bana tam anlamı ile gayet yeterli geliyordu. Fakat Astra neredeyse 1500 kg, arada 200-250 kg fark var, Altını çiziyorum Linea'dan sonra Astra çekiş konusunda beni üzer mi? '' Burada 1.5 - 1.6 - 2.0 dizel ( yüksek beygirli, yüksek torklu ) araç kullanıp sonra 1.3 Dizel Astra gitmiyor yeaağğğğ '' gibi yorumlar olmasın lütfen. Olaya benim sürüş stilimden ve önceki aracımı göz önün de bulundurarak yorum yapalım. Kısaca özet olarak Astra ağır olduğu için her dik yokuşta atmosferik benzinli araç gibi 5.vitesten 2.vites'e düşer miyim? Yokuşlarda hızlansın, beni alıp vurup götürsün diye bir beklentim yok, Ama olduğum hızda sabit tutsun yeter, yeri geldiğinde 1 vites de düşerim o kadar da öküz değilimm...
🙂
, Siz değerli grup üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Lütfen güzel yorumlar yapalım. Benim gibi Linea 1.3'den sonra Astra 1.3'e geçmeyi planlayan çok arkadaşlar var, Belki onlara da yol gösterme amacında yardımcı olur. Çünkü internet sitelerinde, forumlarda, facebook gruplarında 1.3 Astra eşşek, kağnı, hiç çekmiyor diye bir sürü yorumlar var. Bazıları öyle yorumlar yazmış ki sanırsın yokuşlarda araçtan inip aracı kendileri itiyormuşlar gibi... Bunlar bizlerin kafasını çok karıştırıyor. Yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim, Saygılar...

Önceki aracım : Linea 1.3 Multijet 90 HP - 200 NM Tork
Alacağım araç : Astra J (Sedan) 1.3 CDTI 95 HP - 190 NM Tork
Sürüş stilim :

• Işıklarda kalkışta kimseyle yarışmam
  • Son sürat olarak kimseyle yarışmam
  • Yüksek performans beklentim yok (Yüksek olarak yok )
  • Uzun yolda sabit 120-130 giderim ( 5 kişi + full bagaj )
  • Şehir içi genellikle 4 kişi gezerim ( Yokuşları çok olan yer )
  • Atmosferik Benzinli (Düşük torklu) araçları sevmiyorum. Yokuşlarda sürekli vites düşürmeyi sevmiyorum. (Burada bahsettiğim 1 vites düşürmek değil, mesela fazla eğimli yokuşa gelip 5. ya da 6.vites ile girip 2. yada 3.vitese kadar düşmek)
  • Atmosferik motoru kullanmayı sevmiyorum, Dizelin Turbosuna ve Torkuna alışığım. Atmosferikci arkadaşlar kızmasın lütfen..
  • Yokuşlarda Çok bayılmasın (Atmosferik benzinli gibi)
  • Sollamalarda beni üzmesin
Siz değerli grup üyesi arkadaşlarıma soruyorum. Yazdığım sürüş stilinde Linea 1.3 Multijet ( Çekiş konusunda ) beni hiç üzmedi, bana tam anlamı ile gayet yeterli geliyordu. Fakat Astra neredeyse 1500 kg, arada 200-250 kg fark var, Altını çiziyorum Linea'dan sonra Astra çekiş konusunda beni üzer mi? '' Burada 1.5 - 1.6 - 2.0 dizel ( yüksek beygirli, yüksek torklu ) araç kullanıp sonra 1.3 Dizel Astra gitmiyor yeaağğğğ '' gibi yorumlar olmasın lütfen. Olaya benim sürüş stilimden ve önceki aracımı göz önün de bulundurarak yorum yapalım. Kısaca özet olarak Astra ağır olduğu için her dik yokuşta atmosferik benzinli araç gibi 5.vitesten 2.vites'e düşer miyim? Yokuşlarda hızlansın, beni alıp vurup götürsün diye bir beklentim yok, Ama olduğum hızda sabit tutsun yeter, yeri geldiğinde 1 vites de düşerim o kadar da öküz değilimm...
🙂
, Siz değerli grup üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Lütfen güzel yorumlar yapalım. Benim gibi Linea 1.3'den sonra Astra 1.3'e geçmeyi planlayan çok arkadaşlar var, Belki onlara da yol gösterme amacında yardımcı olur. Çünkü internet sitelerinde, forumlarda, facebook gruplarında 1.3 Astra eşşek, kağnı, hiç çekmiyor diye bir sürü yorumlar var. Bazıları öyle yorumlar yazmış ki sanırsın yokuşlarda araçtan inip aracı kendileri itiyormuşlar gibi... Bunlar bizlerin kafasını çok karıştırıyor. Yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim, Saygılar...

1.3 dizel Linea ve Astra H ile kıyaslarsak daha ağır olmasına rağmen Astra j 1.3 dizelin Alt Devirleri daha Güçlüdür. Kesinlikle Hantal değildir.

Yazılım ile hem yakıtı düşer hem performansı artar. Egr tıkanabilmektedir, mekanik ve yazılımsal olarak iptal edilirse daha sağlıklı olur.

Manuel Şanzımanda bazı sorunlar görülebilmektedir. 90 bin km'de bir Yağı mutlaka değismelidir.

Cosmo donanım tavsiye ederim daha yalıtımlıdır. Düşük km bulursanız kaçırmayın.

Egea 1.3 gibi 5 ileri şanzıman olmasına rağmen Astra'nın vites oranları daha uzundur, Son hızı daha yüksektir. Egea 88 km/h hızda 2000 devir çevirirken, Astra j 5. Vites 2000 devirde 100 km/h hız yapar.

Bu nedenle Uzun yolda Egea ile benzer tüketimleri vardır. 4,5 litre civarı mazot yakar. Şehir içinde ise 6,5 - 7 litre bandında tüketir.

Geri