Kafayı yicem

e.m.k.1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birisi yardımcı olsun 1.3 dizel de 8.4 ortalama tüketim neden olur? Rica ediyorum lütfen acil :(

Sent from my iPad using Tapatalk

e.m.k.1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki danışayım teşekkürler Bülent bey

k3nans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Kafayı yicem

Araci genelde sehirici cok trafikte mi kullaniyorsunuz?bnde 2000 km dir kullaniyorum 6 litrelerde geziyorum..

e.m.k.1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır normal kullanıyorum 1500 illa 2500 devir arası
10 gün hiç yol yapmadım memlekete gitmiştim geldim böyle oldu yoksa normaldi bu araç anlamadım ki dpf yapıyor Dicem de o da değil yapsa yapardı memleketten gelince 100 km uzun yol yaptım valla anlamadım ki ne istiyor bu bi de yeni aldım iyice sıkıntı ya daha bi aydır ben de

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle daha 1 aydır sizdeyse bütün verileri güzelce temizleyin. Sonra aracın filtrelerini,yağını suyunu vs değiştirin değiştirmediyseniz. Bu işlemlerden sonra araç rahatlar ve yakıt tüketimi düşer otomatik olarak. Lastik basınçlarınıda ayarlayın. 8.4 yakması için o aracın tır filan çekmesi lazım şehir içi ile 1.3dizel o kadar yakmaz. İstanbulda bile 7 litreyi geçmeniz çok zor.

Ayrıca dpf için aracı yüksek devirlerde kullanın. Biraz yol yapın yüksek devirlerde çevirin biraz zaten dpf uyarı verir tıkalı olsa ama yinede yapın. Birde vites geçişlerini 1850-1900 devirlerde yapın alt viteslerde 1 hariç 2-3 için 3bin devire yaklaştırabilirsiniz.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

8.4 litre şehir içi için çok. Ben İstanbul'da yoğun trafikte bile 5.8-6 Litre civarında görünüyor. Arkadaşların da dediği gibi bir bakım yaptırın, filtreler, yağ vs. değiştirin. Yol bilgisayarını sıfırlayın, ortalama düşecektir.

e.m.k.1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Fakat Opel antotoda araç 39 binde iken bakımlar yapıldı. Şu an 42710 da araç. Bana alırken 54000 E kadar bi şey yapmadan bineceksin dediler. Araçta bi şey olduğu aşikar olmadı servise danışacağım. Tüm bakımları 3 bin km önce yapıldı yani. Zaten ilk 20 gün bu araç böyle değildi. 10 gün aracı bırakıp gittim hiç çalışmadı ve sonra böyle oldu. Neyse problem var anlaşılan ben sizleri yormayayım teşekkür ederim arkadaşlar.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Depoyla orantılı mı peki harcanan yakıt. Değilse hatalı hesaplama söz konusu

e.m.k.1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orantılı mı bakmadım ama bence doğrudur zaten hatalı sollama olsa arabayı aldığımda hata verirdi o Zaman'lar beş küsür olan yakıt Nasıl olur 8.4 aklım almıyor bugün 7.5 E düşürdüm Nasıl oldursa bilmem