kalorifer borusu (ısıtmama sorunu)

yeruçağı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracım sıcak hava üfürmüyor hep buz gibi. ben kalorifer peteğini sökmeden temizlemek istiyorum bunun için kaputtan iki hortumu söküp basınçlı su vermem gerekiyormuş fakat hangi iki hortumu söküp hangisine su basacağımı bilmiyorum lütfen yardım edinn !!!!

Kalorfier musluğu çalışıyormu? hortumlar sıcak mı? önce bunu bilmekte yarar var

şu iki boruya bak sıcak mı?

1000165aui5.jpg

Buda kalorifer musluğu
%24%28KGrHqR,%21p8E63Zwh8TJBO8E6W,Ydw%7E%7E60_35.JPG

içeriden gelen o iki hortumun kelepçelerinden söker çıkarısan bir tarafından hava pasarsın eğer temizlenir tortu çıkarsa ve takınca sıcaklık gelirse ne ala.Ama öncelikle o iki hortumlar sıcak olmalı yoksa musluk bozuk.Eğer sıcak gelirse işlem sonucu ala yoksa petek değişecek bu torpidonun sökümüne gider zor.

ben bunu söktüğümde antifiriz boşalmazmı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:52 ----------

benim aracım vectra b onlarda da aynı bu şekilde iki boru var demi görüntü hangi araçtan hocam ?

Vectra B ise, %90 musluk bozuktur zaten.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 02:58 ----------

Bir miktar boşalır.

Kalorifer borulari nasil sokuluyor su dibinde yesil plastik olan hortumlar

ben bunu söktüğümde antifiriz boşalmazmı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:52 ----------

benim aracım vectra b onlarda da aynı bu şekilde iki boru var demi görüntü hangi araçtan hocam ?
Borular aynı yanlız modele senesine göre ya o yeşil emniyetli klipsler var kenarında basmak ve geri çekerek çıkarmak için(emniyet klipsleri yeşil olan dibdekini sökeceksin sonra sarı renkli parçanın üzerindeki tırnağa basarak geri çekerek çıkaracaksın veya modele göre kelepçe mevcut oluyor ozaman kelepçelerden söküp çekeceksin kolay gelsin,eksilen antifrizin yerine sonra ekleyeceksin.Dkkat motor soğuk iken bu işi yap yoksa bir yerlerini yakarsın mazallah.

büyük bir ihtimal petek tıkalı eğer yapamazsanız bir petek bakımcısı yada tamircisine gitmenizi tavsiye ederim. makineleri var ilaç ile döndürüyor. LPG ciler de oluyor genelde şaşılcak durum ama. bizim bu yalovada zeki oto var lpg ci o yapıyor mesela bikaç işlem cincik gibi.

Geri