Kapı Motoru sökmek.....

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arka sol kapı döşemesini söktüm içindeki kapı moturunu nasıl söke bilirim bi yardımınız gerekli nasıl söküleceği hakkında.
anahtardan kapıları kilitlediğimde arka sol kapı kilitlemiyor elle kilitliyorum ama açınca açılıyor. :confused:

içinden çıkamazsan fazla zorlama kendini git ustaya ver 10-15 işini hallet

arkadaşlar cam motoru deil. yanlış anlattım herhalde arka sağ kapının içinde kilit motorumu ne varya kapatınca kilidi içeri çekmeye yarıyor. ondan bahsettim. döşemeyi söktüm otomatik miydi ne ismi o nu sökemedim söküp temizliyecem bilen varmı dedim yok ise tamirciye gidicem . kimseye insan güvenemiyorki gidip arızayı anlatıcam adam motor arızalı diyip bir sürü para ve iş çıkarıcak.:mad:

Geçmiş olsun aynı sorun benim aracımda da vardı.Sol ön kapı kilitlemiyordu.Kapı motoru değişti serviste problem geçti ara. garanti kapsamında olduğu için ordan hallettm Allahtan.Onu sökmesi baya bi sıkıntılı cam kolunu falan sökmüşlerdi benim aracımda bi bilene baktırmanda fayda var bence.

Kilit motoruna servisler çok sağlam bir fiyat çekiyor. Ama o plastik kasayı açtığınızda içinden çıkan ceviz kadar bir motor var. Ben kaliteli olanından aldım 4 liraya. Eskisini çıkarıp yenisini lehimledim. Plastik kasayıda elektrik bantıyla sıkıca kapattım. Canavar gibi kilitliyor.

Kilit motoruna servisler çok sağlam bir fiyat çekiyor. Ama o plastik kasayı açtığınızda içinden çıkan ceviz kadar bir motor var. Ben kaliteli olanından aldım 4 liraya. Eskisini çıkarıp yenisini lehimledim. Plastik kasayıda elektrik bantıyla sıkıca kapattım. Canavar gibi kilitliyor.

işte o pşastik kasayı nasıl sökücem o nu anlatırmısınız.

soketi çıkmış olabilir; kapı menteşinin hizasından kablosu kırılmış olabilir;merkezi kilit motorunu sökebilmek için kapı kilit mekanizmasını komple sökmek lazım,bunun için ise cam direği ,dış kol v.b. sökülmelidir; eğer gerçekten motor arızalıysa 10 tl ye universal motor alıp, kilit çubuğunu kumanda edecek şekilde kapı içerisinde uygun bir yere yerleştirip tesisatını da orjinal motorun tesisatından alarak halledebilirsiniz; orjinal merkezi kilit motorunun fiyatı ise 100 tl civarıdır....

Geri