kapıda göçük

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mz2211
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mz2211

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi pazarlar,

park etme sırasında corsa aracının sol tarafı otoparkın kolonuna çarptı. sol önü kapıda göcük oluştu, bayada bir çizilme. Sol arka kapıda da hasar oluştu, ön kapıya doğru. fotoğraflar ekte. araç daha 1 aylık :( kaskosu var. nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? opel servise mi yaptırmalıyım yoksa göçük düzelten ustalaramı? aracı satmak gibi bir niyetim olmayacağı için çizikleride gidermek istiyorum, nerede yaptırmamı tavsiye edersiniz?

Ekli dosyalar

• 27947201_10155380089746309_1732114601_o.webp
    27947201_10155380089746309_1732114601_o.webp
    37.4 KB · Görüntüleme: 30
  • 27990272_10155380089871309_1915542504_o.webp
    27990272_10155380089871309_1915542504_o.webp
    32.5 KB · Görüntüleme: 29
Piyasada bu işi adabıyla yapan iyi ustalarımız var. Onlardan yardım alınabilir. Kaporta onarım işleminden sonra iki kapıda boyanacak. Servislerin fiyatları malum. Araç sigortadan yapılacağı için mecburen hasar dosyası açılacak, servislerde düzenlenen şişkin faturalar araç satılacağı zaman can sıkabiliyor, o nedenle ben olsam servisi ikinci planda tutarım.

Piyasada bu işi adabıyla yapan iyi ustalarımız var. Onlardan yardım alınabilir. Kaporta onarım işleminden sonra iki kapıda boyanacak. Servislerin fiyatları malum. Araç sigortadan yapılacağı için mecburen hasar dosyası açılacak, servislerde düzenlenen şişkin faturalar araç satılacağı zaman can sıkabiliyor, o nedenle ben olsam servisi ikinci planda tutarım.

Smihci hocam tahminen ne kadar tutar? bugün bi yere sordum, 950 dedi ayrıyetten boya ve vernik istedi. sizce ederi ne kadardır bu işin ortalama?

Serviste kaşlıdan yaptır daha iyi. Zaten adam kasko fiyatı istemiş. Makul fiyat 400-500 olmalı sen birşeye karışmadan. Hasar kaydı var yada Yok satarken boya varmı yokmu ona bakarlar. Tabii oraya 5.000 masraf çıkarırlarsa soru işareti olur

Geçmiş olsun. Olacağı varmi. Bı şekilde hallolur canınız sağolsun öncelikle.

Boyanın kalktığı yerler var. Göçük tamiriyle kurtarmayacak gibi.
Düzeltme ve boya ister. Kapıyı değişmeye yanaşmayan gerek yok. Hem de tamir tutarı artar, tramere daha fazla yansır.

3 sene kadar evvel benim aracıma arkadan çarptılar. Aracımın kaskosu var, ben hasarımı kaskodan yaptırır faturayı da diğer tarafa rucü ederim diyerek kaskodan dosya açtırdım. Eksper aracıma 9.500 TL hasar çıkartarak (hasarlı parçalar: bagaj kapağı, iki stop lambası, plaka lambası, tampon demiri) aracım için pert olur dedi. Ben de çıkan faturayı ve pert kararını kabul etmeyerek özel bir serviste aracımın onarımını kendi imkanlarım ile yaptırırım dedim. Hasarlı parçaların yenisini kendim tedarik etmek suretiyle aracımı 2.750 TL ye yaptırdım. Servislerin işçiliği fazla tuttuğu için faturanın yüksek çıkması doğaldır ama bunun zararını da aracımızı satarken görüyoruz. Dikkat ederseniz ikinci el araç alacak olanlar yüksek hasar tutarı olan bir aracı kolayca almıyor, ayrıca hasar kaydı fazla olan araçların kasko poliçelerinin primleri de hasarsız araçların primlerinden daha fazla oluyor.

Kaporta ve boya işçiliği ustadan ustaya değişiyor. Bir kaç yerden, hatta bir iki firmadan da (oto king gibi) fiyat alarak ortalama bir fiyat ortaya çıkar. Bana göre ortalama 750 TL gibi bir rakam çıkar.

Bir boyacı ustası, kullanacağı malzemeyi müşterisinden istiyorsa, ben o ustayla iş yapmam.

Geçmiş olsun. Boyasız kurtarmaz bence. Servis herzaman bana daha mantıklı geliyor piyasaya göre 200 fazla hesap çıkar ama kaydı olur satarken neyin nerede yapıldığı belli olur. Fakat belki ön kapı sacına değişecek diyebilirler kabul etmeyin iyi bir usta ve boyacı ayırt edilemeyecek şekilde orjinal yapar.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri