Kaput Isınması-İstop etme

Burakunal23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba
astra sedan 1.6 cdti 136hp sport kullanıyorum. araç 1100 km de
3 sorum olacak.
1-Motor sıcaklığı kısa sürede 90 dereceye çıkıp sabitleniyor.Fakat aracı istop edip kaputu ellediğimde aşırı sıcak bana göre herseferinde.Sizde durum nedir acaba?
2-Ayrıca araç manuel bildiğiniz gibi.Ben alıştım ama mesela babam daha alışamadı,keza bende bazen yaşıyorum bu problemi.Şöyleki aracı birden kaldırmak istediğimizde istop ediyor.Gazı fazla vermek gerekiyor.Hiç istop ettiren oldumu acaba? yani diğer arabalar gibi değil gazı biraz daha fazla vermem gerekiyor sanki ama devirli kaldırırsam 1 ve 2 de banamısın demiyor. Yani senelerden beri araç kullanıyoruz hiçbirşeyi istop ettirmeyip bunu ettirmek garip geldi bana bir sıkıntı olabilirmi?
3-Aracın gidişi tamam ama şöyle bir sıkıntım var.Aracı almadan cosmo paket 136hp test ettim. Sanki çok daha seri gibi geldi.Bende kuruntu yaptım bugün 0-100 testi yaptım tam 10 sn çıktı.Araçta sadece ben vardım ekstra hiçbir ağırlık yoktu.Sn normal çıktı diye bu soruyu es geçiyoruz sanırsam :)

teşekkürler şimdiden cevaplar için
herkese kazasız belasız sürüşler

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaput Isınması-İstop etme

Öncelikle foruma hoş geldiniz ,aracınız hayırlı olsun :)

1)O sıcaklık normal endişelenecek bir durum yok.

2)1 buçuk senelik 1.6 benzinli sürücüsüyüm geçen gün 1.6 dizeli test ettim ilk ışıkta aracı stop ettirdim :) .Bu daha aracın debriyaj kavrama noktasına alışamamaktan kaynaklanıyor aynı arabada bile farklı motorlarda bu noktalar farklıdır.1 aya alışırsınız arabaya yeni arabaya geçince bu tarz sorunlar çok normal.

3)Aynı motorların farklı paketleri arasında hız açısından hiçbir fark olması mümkün değildir

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen ay 1.6 136 hp dizel astrayı test ettim.

Debriyajı gerçekten çok farklı kendi aracıma göre. stop ettirdim ben de 1 kez aracı test ederken.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 cdti i test ederken bayiden daha ilk cıkışta bende stop ettirmis utanmistim meger muzdarip cokmus bu konuda  :D

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence de sorunlarınızın hiçbiri bir sorun değil keyfini çıkarmaya devam edin derim :)

bende geçtiğimiz pazartesi serviste bir işimi halletmeye gittiğimde baktım kenarda yatıyor işim biter bitmez test sürüşü istedim hemen stop ettirmedim ama gidişi de çok hoşuma gitti ne söyleyim fırsat verdikçe yol gaz pedalına basmaya hiç çekinmedim aracın gidişini ve sessizliğini çok beğendim  045thumbsup

bu arada test sürüşüne benle çıkan beyfendinin işleri yoğun ve acelesi vardı "hemen çıkalım hocam" dedi. yolda hem gazladım hem kronik sorunlar, yakıt vs. konuştum.anlamadığım şu oldu testten sonra bayiden ayrılmak için aracıma bindiğimde araç yanımdan geçti ve bir baktım ki benden sonra işi yoğun olan arkadaş tek başına teste çıkmış :D (test güzergahı sabit aynı yerden dönünüp servise gidince anladım) sanırım arabayı performans açısından deneyen pek olmamış gazlamak hoşuna gitti :D

Burakunal23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim
demekki benim aracıma has bir durum değil istop ettirmemiz sevindim bu konuda.
0-100 deneyen oldumu ben 10 snyede çıktım.Fabrika veriside öyle.ama hala sanki test aracı bir farklı gidiyordu anlamadım bu işi)

ayrıca aynı aracı kullanıp farklı deneyimleri olanlardan cevap bekliyorum)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burakunal23 link' Alıntı:
arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim
demekki benim aracıma has bir durum değil istop ettirmemiz sevindim bu konuda.
0-100 deneyen oldumu ben 10 snyede çıktım.Fabrika veriside öyle.ama hala sanki test aracı bir farklı gidiyordu anlamadım bu işi)

ayrıca aynı aracı kullanıp farklı deneyimleri olanlardan cevap bekliyorum)
Hocam sizin araç daha yeni motoru açılmadı o test aracına aylardır biniliyor kaç bin km yapmış onun motoru açık zamanla sizin de performansınız artacaktır

legolas71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam Allah kaza bela vermesın ağzınızın tadıyla binin inşallah benimde size bı sorum olcak yakıt aralıkları nelerdır . aracınızdan performans olarak memnunmusunuz .

Burakunal23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevaplar için tekrardan teşekkürler
araç 1333 km de ortalama yakıt tüketimi  100 km 7.0lt gösteriyor şuan.Ama yani bastığımızda oldu araçla

Ayrıca daha yeni yeni kurcalıyorum araçta lastik basınçlarını görebileceğim menü varmış :) şuan 3 lastik 300 1 lastik 296 gösteriyor.
Basınçlar ne olmalı? ayrıca aracı aldımda bakmadım hiç basınçlara ordakilerde iyidir basınç dedi. edirneye gittik hatta 210 gördük yol tutuşu gayet iyidi. Edirnede basınç uyarısı verdi bi baktım 4 lastikte 22 psi de

Lastik konusunda bilgilendirirmisiniz?
teşekkürler

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

22 psi çok düşük.

ben 4 lastikte de 34 kullanıyorum. 32 34 36 denedim, en memnun kaldığım 34.