karma tüketimim 6 litre benzin lpg taktırmalımıyım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yuxexes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bende LPG de hiç sorun yaşamadım ama yılda 15.000 yapan biri için bence gereksiz tüp taktırmak , yani mesela benim gibi ayda 2.000 KM yapsa arkadaş git şimdi bu saatte taktır tüpünü derim ama diğer türlü boşuna masraf gibi geliyor

öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.

lpg için pozitif gerekçelerim:
-aracı nasip olursa 4-5 yıl kullanacak olmam
-aracın vize tarihinin yakın olması
-uygun montajla şehirlerarası 15 kr tüketim umudu:)
-az yaksın diye yol bilgisayarıyla olan arkadaşlıktan kurtulmak:)

lpg için tereddütlerim:
-değişken lpg fiyatları. (3 tl olursa bir anlamı kalmayacak lpg nin.2.90 ı görmüştü)
-amortisman süresi
-araçta olabilecek sorunlar ve maliyetleri
-aracım sedan olsada bagaj muafiyeti

Burada fikirlerimizi sunduk ama zaten siz kararı vermişsiniz bana göre :) bulaşmayın dedim ilk mesajım da şimdi de diyorum bulaşmayın...

öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.

lpg için pozitif gerekçelerim:
-aracı nasip olursa 4-5 yıl kullanacak olmam
-aracın vize tarihinin yakın olması
-uygun montajla şehirlerarası 15 kr tüketim umudu:)
-az yaksın diye yol bilgisayarıyla olan arkadaşlıktan kurtulmak:)

lpg için tereddütlerim:
-değişken lpg fiyatları. (3 tl olursa bir anlamı kalmayacak lpg nin.2.90 ı görmüştü)
-amortisman süresi
-araçta olabilecek sorunlar ve maliyetleri
-aracım sedan olsada bagaj muafiyeti

1 hafta içinde karar vereceğim.gelgitlerim olsa da aracımın orjinal kalmasını istiyorum.taktırmamaya daha yakınım.herkes taktır kurtul diyor.ama opel kullanıcılarının fikirleri benim için önemli.yardımlarınız için teşekkürler

Bu arabanın şehirlerarası yolda ortalaması o kadardır. LPG olsa tüketim 7lt olur.

Benzin 4.60 LPG 2.60 gibi hesap ortada. Istanbulda 2.30 a kadar LPG bulunuyor.

15bin km de Yılda 2000 lira tasarruf yapmak için değmez mi?

Ortalama 6 lt tüketim ve yılda 15.000 km yol yapıyorsan benzine devam. Ben de genelde sakin kullanan biri olduğum için hiç LPG düşünmedim.

bunun bir risk olduğunu düşünüyorsanız ve bu iş için güvenebileceğiniz insanlar yoksa etrafınızda ben de uzak durun derim. ama yılda 15000 km bence az değil benimde ortalamam bu ve atiker marka kullanıyorum. önceki araçlarımda da atiker kullandım ama arkadaşların bahsi geçen sorunlarından hiçbiriyle karşılaşmadım çok şükür. forumda zaten çoğunlukla sorun yaşamış kişilerin mesajlarını görüyoruz. kimse "benim aracımda lpg dönüşümü var ve dünya kadar memnunum herkese de tavsiye ederim" diye bir başlık görmüyoruz. işin başında sıkı tutar ve montaj için sağlam adım atarsanız sizde rahat edersiniz. ama "ben çok para harcamadan ve herhangi bir bakım yaptırmadan senelerce az yakıt ödeyim" diye yola çıkarsanız bence hüsrana uğrarsınız. sözlerime bir atasözü ile son vermek istiyorum. "Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur". :)

Bu arabanın şehirlerarası yolda ortalaması o kadardır. LPG olsa tüketim 7lt olur.

Benzin 4.60 LPG 2.60 gibi hesap ortada. Istanbulda 2.30 a kadar LPG bulunuyor.

15bin km de Yılda 2000 lira tasarruf yapmak için değmez mi?

Bence degmez. Arac azyaksin diye ince ince hesap yananlar nedense LPG den dolayi araca yapilan harcamalari hic kayda almiyorlar :)
Ayrica yilda 15000 km yol yapan bir kullanici bu mesafenin hemen hemen yarisini uzun yolda yaptigi goz onune alinirsa ortaya cok fazla bir tuketim cikmaz

atikeri astra g'de kullandım adam akıllı bir ustaysa direk taktırın. 6 lt benzinle kullanıyorsanız lpg'de 7 lt yakar ortalama. ama lpg lt fiyatından dolayı baya az yakarsınız. 15000 km yılda çok az bir km değil. arkadaş demiş ya yılda 15 bin km için değmez diye ne yapacağız daha yılda biz 5 bin km zor yapıyoruz. babam çalışıyor. sen gibi öğrenci değil devamlı gezemez ki adam... lpg masrafıda birşey değil 50 tl veriyorsun max filtreleri değişiyor o kadar. ben olsam 1 dk düşünmeden taktırırdım. lpg'siz benzinli arabaya binmek artık çok zor...

Geri