Kaza sonrası kaskoya ödeme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan manisa45
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Arkadaşlar geçen günlerde kaldırıma sürtüp iki lastiği parçalamıştım. Çekici ile aracı sanayiye çekmiştik. Kasko 1100 TL gibi ödeme yapmış arabanın masrafları için. İki lastik değişmiş. Benden 240 TL para istiyorlar. Kaskoyu da ful yaptırmıştım. Akü ve lastik girmiyor diye söylediler. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

bu konuda sözleşmeye bakman gerekiyor.
poliçe detaylarında muhtemelen konuyla ilgili açıklayıcı
bilgiye ulaşabilirsin
acenteler bazen full kasko deselerde
rekabet gereği tutarı düşürmek için bazı konuları kapsam
dışı bırakabiliyorlar

Ortada yanlış bir anlaşılma olmalı, sizden istenen eski tabirle "kıymet kazanma" farkıdır. Yani kabaca şöyle açıklayayım; sizin lastikler diyelim 30.000 km yol yapmış, aküde son demlerini yaşıyor olsun, kasko size bunların sıfırını temin ettiği için aradaki farkı istiyor olmalılar. Dediğiniz gibi olsaydı 2 lastik+bir akü için ödenen paranın tamamı istenirdi. 240 TL ye 2 sıfır lastik veren bir yer varsa ben hemen alırım :).

başka bir şey için isteniyordur o rakam.
sonuçta akü+2 lasitk 240 tl den fazla tutar.

Sadece iki sol lastik değişti arkadaşlar. Poliçe şu şekilde

Lastiğin sıfırı;

Ürün Adı:Pirelli Cinturato P7* 205/55R16 91VGaranti Süresi:24 AyKdv Dahil:212,08 TL

Tamam işte, dediğim gibi olmuş. Kullanım süresi sınırlı olan parçalarda azami % 50 oranında kıymet artışı indirimi uygulanır diyor, bu tür hasarlar hiç ödenmez demiyor. Ürünün tutarı sigorta şirketine veya temin eden servise kesilen faturaya göre oluyor, o nedenle lastiğin fiyatı için yapacak bir şey yok, malüm serbest ekonomi durumları.
Bir yakınımın yeni arabasındaki sıfır stepne çalındı, ondan bile bir miktar düşme yapıldı.

Ortada yanlış bir anlaşılma olmalı, sizden istenen eski tabirle "kıymet kazanma" farkıdır. Yani kabaca şöyle açıklayayım; sizin lastikler diyelim 30.000 km yol yapmış, aküde son demlerini yaşıyor olsun, kasko size bunların sıfırını temin ettiği için aradaki farkı istiyor olmalılar. Dediğiniz gibi olsaydı 2 lastik+bir akü için ödenen paranın tamamı istenirdi. 240 TL ye 2 sıfır lastik veren bir yer varsa ben hemen alırım :).

Petlas'ta veriyorlar, bilginize...

Petlas :(

30 binde olduğu için yarıya kadar karşıladılar. Kalanını 240 TL yi ödedim. Rahatladım :)

Geri