kicker mı hertz mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan savci54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

savci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
kicker zx700.5 anfi aldım.kicker ks 650.2 kompenant bağlayacaktım
amaaa
hertz esk 165 dikatimi çekti daha ucuz ve 100 rms.
kicker 75 rms.
ustalar tavsiyeleriniz ne yönde ?
saygılar

Ben de bir üst seri arasında kalmıştım. HSK 165 aldım.

BÜtçeniz varsa 300 lira kadar, hsk 165 alın. Mid en önemli kısım. bassdan bile daha önemli bence.

ben kicker ks 650.2 nin tonunu sevmiyorum.çok metalik bir ses veriyor bence.
esk 165 aynı işi görür.hsk daha iyi olur ama maliyetli olur.

hsk daha güzel olacaktır ama hem maliyeti artırmak istemiyorum hem de besleyebileceğime inanmıyorum çünkü anfinin değerleri şöyle:
RMS Power:​
AMP1 & AMP2 channels driven
@ 14.4V, 4​
Ω stereo, 1% THD+N 70W x 4
@ 14.4V, 2
Ω stereo, 1% THD+N 85W x 4
@ 14.4V, 4
Ω mono, 1% THD+N 165W x2

bu ohm muhabetini de hiç bilmiyorum 2 ohm 4 ohm filan bunun hakkında bilgi verebilir misiniz?
esk giriş seviyesiymiş sanırım ks de orta seviye galiba ks daha ağır basıyordu ama eks 100 rms kararsız kaldım alamıyorum o yuzden saatlerdir kıvranıyorum bilgisayar başında :D

ben ks serısı kullanıyorum.... gayette memnunum hertz de iyidir ama ust serisini alacaksan hertz al derim alamayacaksan ks ler de guzeldir.... birde dls r6a lara bak, 80 rms tirler. ben ks lerden meragimi aldim bundan sonra dls ye gecis yapmayi dusunuyorum.

toprağım ks lerde çok açınca sesi bozma oluyor mu ? ben de ksciyim biraz pahalı diye kaliteli olur fikrine kapılıyorum yanlış mı yapıyorum acaba.

coldekiadam'a katılıyorum bastan onemlisi comp. ama 300 küsürde vermek işime gelmiyo iki takım alacam ya kasar yani.
bass olarak r1242d alpine düşünüyorum 500 rmslik anfi 420 rms veriyo sorun olur mu?
cvr 12 mi alsam acaba?
bu konuda ne düşünüyorsunuz

Kicker iyidir :)

anfinin gain ayari ile ayarlayacaksin onu ben bayagi yukleniyorum ses bayagida tatminkar oluyor.. ama iki seferdir kickerin kompenentlerini aliyorum dls nin tadina bakmak istiyorum birazda... basta da cvr ler iyidir isini fazlasiyla gorur alpine leri bilmiyorum ama...

Mid icin Hertz yada Infinty derim ßas icinde cvr iyi bir secim.(Bence)

Geri