klima ve ısıtma

vectra b serkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra b 2.0 gls de klima kışın ısıtma yaparmı manuel klima ayrıca bi not kaloriferi kastetmiyorum.vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkürler

hic bir arabada klima isitma görevi yapmaz...yalniz ön cam ayari icin nemsiz kuru hava vererek buglanmayi ve buzlanmadan dolayi buzu cözebilirisin...klima yalniz sogutmak icindir..bir de burda bir hatirlatmada bulunmak isterim...haftada bir kisin bile olsa klimani söyle 5 dakika calistir..bu klima kompresörü icin iyi gelir..bozulmasini engeller..

klima açık sıcak konuma getirirseniz aracı ısıtır aynı zmanda gerekli nemi saglar saglık ve buğu açısından tavsiye edilir.

ama yakıt için size kalmıs

Klima sistemi bildiğim kadarı ile içindeki R12 gazı (evdeki buzdolaplarında da kullanılır)ile sadece soğutma işlevi yapar.Zira bu gaz kendiside (Radon gazı diye biliyorum ama eksiğim veya yalnışım varsa konu hakkında detaylı bilgi sahibi arkadaşlar düzeltirse sevinirim) soğuktur.O yüzden sadece soğutur.Sizi kalorifer sıcakta iken klima tuşuna bastığınızda kısa bir süre gelen sıcak hava aldatmasın.Geçici bir sıkcaklıktır o.Motora yakın yerde bulunan ve klimla gazının geçtiği borular ısınınca siz kaloriferle açarsanız o sıcaklık gelir ve sizi aldatır.Zaten yaz aylarında da dikkat ederseniz klima yavaş yavaş soğutmaya başlar.

arkadaşlar klima ısıtır mı
ısıtmaz mı?
ben geçen denedim motor ısınmadan yine sıcaklık vermedi.

klima açık sıcak konuma getirirseniz aracı ısıtır aynı zmanda gerekli nemi saglar saglık ve buğu açısından tavsiye edilir.

ama yakıt için size kalmıs

kalorifer sıcak konumunda iken klimayı açtığımızda aracı ısıtma yapıyormu ?:eek: eğer öyleyse harika :)

ewt bende öyle biliyorum eski araçalrda klima ısıtma yapmıyor ama yeni sistem klimalarda ısıtma da war mış

the İMAM

ısıtmaz mı?

yazdıklarımı dikkatle bir daha okurmusun?asla ısıtmaz.klima sadece soğutur.yeni sistemleri maalesef bilmiyorum

ısıtmaz mı?

ISITMAZ... sen buzdolabinin isittigini gördünmü????
yalniz yukarida yazdigim gibi ön camlara kar isaretli dügmeye basarak verirsen buzu cözer bunu sicaklik ile degil....nemsiz hava ile cözer...

Geri