Klima zamanı geldi ama bi sorun var (yardım lütfen)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Lz53
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lz53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba..
98 vectra gls var. Klimayı açtım kabin içinde fısssss diye bi ses geldi tabi bu fıslama klimayı her açışımda oldu. Ve sonunda klima soğutmamaya başladı. Kompressör tamir edildi ama değişen bişe olmadı bi süre sonra yine klimayı açtığımda (ilk açışta) aynı ses geldi ve soğutmamaya başladı. Sanırım bi yerden klima gazı uçuyor. Daha önce başına böyle bi olay gelen var mı ? Sorun ne olabilir? Teşekkürler...

Bendede var o sesten ve soğutmuyor.Benim tahminim kış boyunca kullanılmayan gaz işlevini yitirdi.Kompresörde bozukluk yok galiba, zira açınca kendini hissettiriyor.Yol bilgisayarındada yakıt gideri artıyor...

Klimada şu an fısss sesi gitti. Sanırım gaz boşaldı. Ve artık soğutmuyor. Daha önce de aynı şey oldu gazı doldurttum ama yine boşaldı.

Arkadaşlar kliması fıssslayan başka kimse yok mu ? :)

klima fıslaması gaz eksiltmesiden kaynaklanan sorun muhakkak bir yerde kaçak vardır kapsamlı kontrolden geçmesi lazım

Bence de her fısssladığında kaçırıyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan olsaydı büyük ihtimal anlardık. teşkkürler...

arkadaşlar klima gazı belirli bir seviyeye inince sistemde dolaşım olmuyor ve anca fıslıyor. o sesi iyi bilirim. tahminen sisteminizde kaçak var. 3 sene sibobtaki kaçakla uğraştım. çok sıkıntılı bir durum taki opel ana servise gidinceye kadar 3 tl lik parça için belki 400 tl ödedim yapılıncaya kadar. en sağlam çözüm yetkili servis. kaçak kontrolü yaptırmadan gaz bastırmayın

kesinlikle doğru. orjinal sbop kullanın. bisiklet sbopu kesinlikle takmayın

Geri