Kolon Kilit Arızamı Çözdüm

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolon Kilit Sorunumu Çözdüm Sanki:

Öncelikle sorunum 8 9 ay evvel ortaya çıktı. O zaman sorun olarak ekrana yansıma olmadı. O zaman araç kamerası takmıştım. Sonrasında karşılaşmıştım. Zaman geçtikçe sorun olduğunu anladım ve ekranda hata mesajını almaya başladım. Sonrasında birkaç video ile çözdüm. Kapıları kapattım, direksiyonu oynattım bir şekilde çalıştı ama sorun devam ediyordu. 2024 Ağustos ayında geziden dönerken yolda moladan sonra araç çalışmadı. 10 dk kadar çalışmadı ve arıza ekranda belirdi. Tamirci bir arkadaşımı aradım. Anahtarı direksiyon gövdesine yakın tut öyle yap düzenli yaptığın işleri dedi. O an araba çalıştı. Lakin memlekete döndükten sonra sabahları arıza ekranı vermeye ve anahtarı tutunca çalışmaya başladı. O sırada aklımda bir fikir belirdi. Kolon kilit çalışma mekanizması mantıken doğrudan akü ye ve anahtara bağlı. 8 yıllık aküyü değiştirmemiştim. Öncelikle anahtarın pilini değiştirdim. Akü için 3 4 gün sonraya randevu almıştım. Pil değişikliğinden sonra asla yapmadı. Sonrasında aküyü de değiştirdim. O tarihten bu yana yaklaşık 1 aydır sorunsuz çalışıyor aracım. Astra K 2016 Dizel. Lakin bu durum kronik arızası olup asla çalışmayan araçlarda olmayacaktır diye düşünüyorum. Benim durumum tamamen elektrik akımının yetersizliği muhtemelen.

Geri