Koltuk kılıfı tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan masca
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

masca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım. 2011 astra H sedan aracımı 2 hafta önce almış bulunuyorum. Koltuk kılıfı yaptırmak istiyorum. Aracın koltuğunda airbag var onu nasıl hallediyor döşemeciler? Fiyatları hakkında da bilgim yok.
istanbulda olup koltuk döşemesi yaptıran arkadaşlar var mı?
Nerede ve ne kadara yaptırdığınızı öğrenebilir miyim?
Bir de döşemecide yapılan kılıflar yıkamak için arada bir sökülebilir mi?
Şimdiden Teşekkürler bilgiler için.

Eğer titiz kullanan biriyseniz önermem. Temizliğine dikkat edin yeter, kılıf hem bayağılaştırabiliyor hem de aldığınız aracın döşemesini eskitecekseniz siz eskitin ne bileyim..:)

çok eğreti oluyor yan airbagli araçlarda kılıf... bence de biraz titiz kullanın kılıftan vazgeçin :)

Piyasada satılan hazır kılıflar aracın döşemesinin deforme olmasına neden oluyor, döşemecide diktirilen kılıflar da biraz pahalı oluyor. Arabayı temiz kullananlar için veya ufak çocuğu olmayanlar için bence kılıf gereksiz.

Savaş abinin dediği gibi çocuk yoksa gereksiz, piyasada 50-60 a satılanlar bir süre sonra bozuluyor, yıkandıkça içinden süngerleri dökülmeye başlıyor. Döşemecilerde orijinal kumaş bulunabiliyor ve ben corsanın döşeme kumaşını bulup 200 tl ye diktirdim, kılıf olduğu hiç belli değil, kılıfın airbag kısmını kesip kumaşın kenarlarını airbag kapağının altına geçiriyorlar.

Eğer titiz kullanan biriyseniz önermem. Temizliğine dikkat edin yeter, kılıf hem bayağılaştırabiliyor hem de aldığınız aracın döşemesini eskitecekseniz siz eskitin ne bileyim..:)

Murat Bey titiz biriyim fakat çocuğa öğretemedik titiz olmayı :).
Ayrıca aracımı 3-4 yıl kullanıp satmayı düşünüyorum.
O yüzden temiz kalmasını istiyorum.

Savaş abinin dediği gibi çocuk yoksa gereksiz, piyasada 50-60 a satılanlar bir süre sonra bozuluyor, yıkandıkça içinden süngerleri dökülmeye başlıyor. Döşemecilerde orijinal kumaş bulunabiliyor ve ben corsanın döşeme kumaşını bulup 200 tl ye diktirdim, kılıf olduğu hiç belli değil, kılıfın airbag kısmını kesip kumaşın kenarlarını airbag kapağının altına geçiriyorlar.

Çocuk var :), sürekli bişeyler döküyor, ayakkabıyla basıyor koltuklara vs..
O zaman bir döşemeciye gitmek lazım. Fakat arada bir yıkamak istesem sökülebiliyor mu döşemecide yapılanlar?

Çocuk var :), sürekli bişeyler döküyor, ayakkabıyla basıyor koltuklara vs..
O zaman bir döşemeciye gitmek lazım. Fakat arada bir yıkamak istesem sökülebiliyor mu döşemecide yapılanlar?

Biraz uğraştırıyor, ama çok zor değil!Mesela kılıfın kumaşı kafalıkların geçtiği deliklerin etrafındaki plastiklerin altına geçiyor, tornavida yardımıyla çıkartabiliyorsun.

Teşekkür ederim bilgiler için. İyi bir oto döşemeci bulup yaptıracağım inş.. en yakın zamanda. İstanbulda ikamet eden arkadaşlar, tavsiye ettiğiniz bir döşemeci var mı avrupa yakasında?

Teşekkür ederim bilgiler için. İyi bir oto döşemeci bulup yaptıracağım inş.. en yakın zamanda. İstanbulda ikamet eden arkadaşlar, tavsiye ettiğiniz bir döşemeci var mı avrupa yakasında?

anadoluya yolun düşerse, bostancı- içerenköy sanayi'de lüx oto, mehmet usta var, benim akrabam. Genç, dürüst biridir. isviçre hastanesine çok yakın bir yerdeydi. Gitmeden bir arayın derim. Onlar size bir çözüm bulurlar. Benim tavsiyem arka koltuğa bir kaplama yaptırmanız. Çocuğu ön taraftan uzak tutun :)

Geri