Kontak açıldığında ayna açılması ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Astrali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve aklıma takılan bi kaç şeylerden bi tanesini sizlere sormak istiyorum.

Bir kaç konuyu inceledim katlanır aynalarla ilgili. Şunu sormak istiyorum. Kontağın açıldığında aynanın açılması ve kontağın kapandığında arabayla birlikte kapanması gibi bir devre/düzen/mekanizma varmıdır ? varsada nasıl yapabilirim ? şunu söylemek isterim elektrikten hiç anlamam açıkçası :)

Yapılır tabiki ama önce eğer aynanız elektrikli katlanır değilse, onu elektrikli katlanır hale getirmeniz lazım.

aynam elektrikli katlanır değil. normal elle katlarsanız katlanan bir ayna. dediğiniz işlem için herhangi bir video var mı ? yada bunu yaptırmaya kalksam neresi yapabilir maliyeti ne olur bana ?

aynam elektrikli katlanır değil. normal elle katlarsanız katlanan bir ayna. dediğiniz işlem için herhangi bir video var mı ? yada bunu yaptırmaya kalksam neresi yapabilir maliyeti ne olur bana ?

Yapan bir yer yok benim bildiğim. Opsiyon olarak başka modellerde varsa direkt elektrikli katlanır ayna alınabilir. Ancak çok pahalıya mal olur. Kendiniz yapmaya kalksanız bile işi bilmeniz gerekir ve öyle basit bir iş değil.

anladım. yani benim için şuan öyle bir ihtimal yok ? çünkü bir sporta 950 lira verirsek serviste yapıyorlarmış muhabbeti var. sport ile enjoyun aynı elektriksiz. 950 lirada çok yahu. Bi tane panjur bi tane tampon eki döktürürüm o fiyata ben heralde.

gerekli tesisatı alacaksınız, yazılımda gerekli işlemleri yapınca da kumandadan katlanır aynaya sahip olacaksınız :)

http://www.youtube.com/watch?v=yyiUyIBioKA

kendiniz yaparsanız daha ucuza halledersiniz, yapılamaz diye birşey yok istedikten sonra herşeyi yapmak mümkün :)

http://www.youtube.com/watch?v=IidVcayqf5g

yapım aşaması
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=4654.0

teşekkür ederim öncelikle cevabınız için ancak ben kontak açıldığında açılması ve anahtarı çektiğimde kapanmasını istiyordum. gerekli tesisattan kastınız ne beni bi detaylı bilgilendirebilirmisiniz ? sanayide bir oto elektrikçisi bunu yapabilir mi ?

aynam elektrikli katlanır değil demiştiniz önceki mesajlarda, demekki aynanın içinde motor ve dişli aksamı yok, önce bunu almanız lazım.
ama elektrikli katlanır olmadığına emin misiniz? ayna ayarı yaptığınız yuvarlağı aşağı itince aynalar kapanmıyor mu?

"kontak açıldığında açılması ve anahtarı çektiğimde kapanmasını istiyordum"
yazılım ona göre şekillendirilir ama bunun standardı kilitlere göre açılıp kapanmasıdır.

oto elektrikçisi sadece ayna motorunun elektrik bağlantısını yapabilir başka birşey yapamaz, her şekilde yetkili servise gitmeniz şart :) yada forumlardan gerekli desteği almaya çalışacaksınız

Merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve aklıma takılan bi kaç şeylerden bi tanesini sizlere sormak istiyorum.

Bir kaç konuyu inceledim katlanır aynalarla ilgili. Şunu sormak istiyorum. Kontağın açıldığında aynanın açılması ve kontağın kapandığında arabayla birlikte kapanması gibi bir devre/düzen/mekanizma varmıdır ? varsada nasıl yapabilirim ? şunu söylemek isterim elektrikten hiç anlamam açıkçası :)

açtığın konulara bakıyorumda bir konuda mercekli far istemişsin burda katlanır ayna diyorsun ne yapmaya çalışıyorsun anlamadım madem bu kadar donanım istiyordun aracını alırken neden cosmo almadın şu anda istediklerini yapman zaten cosmo donanım farkını bulacak

aynam elektrikli katlanır değil demiştiniz önceki mesajlarda, demekki aynanın içinde motor ve dişli aksamı yok, önce bunu almanız lazım.
ama elektrikli katlanır olmadığına emin misiniz? ayna ayarı yaptığınız yuvarlağı aşağı itince aynalar kapanmıyor mu?

"kontak açıldığında açılması ve anahtarı çektiğimde kapanmasını istiyordum"
yazılım ona göre şekillendirilir ama bunun standardı kilitlere göre açılıp kapanmasıdır.

oto elektrikçisi sadece ayna motorunun elektrik bağlantısını yapabilir başka birşey yapamaz, her şekilde yetkili servise gitmeniz şart :) yada forumlardan gerekli desteği almaya çalışacaksınız

açıkçası ayna ayarını içerden yapabiliyorum. ama yuvarlağı aşağıya itmeyi denemedim hiç. ancak katlanacağını sanmıyorum :)

Geri