kötü bir tecrübe

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar model yükseltmek ve eşiminde kullanabileceği bir araç sahibi olmak için çıktığım yolda opelimi satıp 2001 brava almıştım ve araca bir türlü ısınamadım ve dün itibariyle 6 ay dayanabildiğim bu çileye son verdim ve aracın dün kaporasını aldım ve anladım ki 1993 model opel vectra a kasa aracım fiatı cebinden çıkarır :D

E "büyük boyutlu aile sedanı"ndan "küçük aile arabası"na geçerseniz olacağı o. :) Gerçi Brava'nın rakibi Astra, o da belirli açılardan Brava'yı döver. Yine de geçmiş olsun. :D

Bu arada Brava nasıldı? Ben de eşimin kullanması için bir araç düşünüyorum kendisi biraz öğrendikten sonra. Yedek parçaları pahalı mı? Yakıt tüketimi vs nasıl?

Eski bir fransız ve italyan arabası kullanmış biri olarak şunu söylemeliyim

Fransızların ve italyanların tüm arabası beş para etmez gözümde

Komşunun 2011 model beyaz gösterişli kocaman bi Citroen C5 i vardı hemen bizim buradaki yoldan dönüş yaparken kamyonet sanırsam hafiften aracın sol yanına dokundurmuş , araba neredeyse ikiye ayrılıyordu hava yastıkları filan açılmıştı aracı perte ayırıp sattılar şimdi VW Jettaya biniyorlar

Dışarda C5 görseniz eminim hepiniz ooo tank gibi araba dersiniz emin olun kese kağıdından farkı yok benim şu corsa ondan daha dayanıklı

araç çok seri, parçası çok pahalı ve üretimde olmayan bir çok parçasını sanayide araman gerekebilir bende eşim için düşünmüştüm ama olmadı belki biz attan inip eşeğe binince böyle oldu :)

evet arkadaşlar model yükseltmek ve eşiminde kullanabileceği bir araç sahibi olmak için çıktığım yolda opelimi satıp 2001 brava almıştım ve araca bir türlü ısınamadım ve dün itibariyle 6 ay dayanabildiğim bu çileye son verdim ve aracın dün kaporasını aldım ve anladım ki 1993 model opel vectra a kasa aracım fiatı cebinden çıkarır :D

Batu, benim eşim halen 1991 model Vectra'ya biniyor, ben ona arabanı satıp sana yeni model Corsa veya Astra alayın desem kabul etmez. A kasa Vectra'ya ayrı bir hayranlığı var, arabasından tek şikayeti araçta klima olmaması (İzmir sıcağında klimasız arabaya binmek zor oluyor, bir de kapkaçdan korkup camların tam açılmadığı düşünülürse sıkıntının boyutu daha iyi anlaşılır).

Batu, benim eşim halen 1991 model Vectra'ya biniyor, ben ona arabanı satıp sana yeni model Corsa veya Astra alayın desem kabul etmez. A kasa Vectra'ya ayrı bir hayranlığı var, arabasından tek şikayeti araçta klima olmaması (İzmir sıcağında klimasız arabaya binmek zor oluyor, bir de kapkaçdan korkup camların tam açılmadığı düşünülürse sıkıntının boyutu daha iyi anlaşılır).

Savaş abi biz o sorunu zamanında rahmetli babam 96 Model Tempra SXA aldığında çok yaşamıştık mersinin sıcağınında izmirden pek bir farkı yok hani , arabada klimada yoktu , hiç unutmam tempraya binmeden önce aracı gölge bir yere çeker tüm camları açar ve 10 dk arabanın içinin serinlemesini bekler öyle binerdik :D Hatta tartışırdık abimle sen al gölgeye diye , o cehennem sıcağı olmuş arabaya kimse binmek istemezdi nefesi kesecek kadar sıcak olurdu arabanın için

Klimasız araba yazın tam bir işkence

Eşim arabasından çok memnun, satılmasına karşı, geçen sene zorla B kasa Vectra'ya razı etmiştim, biz araba bulana kadar eldeki paramızı kooperatife kaptırdık :). Hesaplı çıkma klima aradım bulamadım, sırf klimasına almak için döküntü klimali A kasa Vectra aradım bulamadım. Artık kooperatif ödemeleri tamamen bitene kadar eldekilerle idare etmeye devam edeceğiz.

savaş abim saygı ve selam ederek başlıyorum anlatmaya :D

abiciğim öncelikle buzdolabında bol bol buz biriktiriyorsunuz :D
ondan sonracığıma bir tane radyatör buluyorsunuz,ve bir tanede ekstra buz kabı yapıyorsun,bakır boru ile bunları birbirine aynı zamanda radyatörün etrafından dönderivereyon bağlayıp araya bir akvaryum motoru koyarak devreyi tamamlıyon...arkayada birtane fan takıyosun ikisinide çakmaklığa bağlayıp arkaya bir yere koyuyosun al sana klima :)

veya arabaları değiştiriyonuz :)
çok sıkıldım ben bugün evde anlaşıldı....

Caner İzmir'in bol nemli bunaltıcı sıcaklarına değil buz aysbergler bile dayanmaz :).

Geri