Kumanda Problemi (Uzaktan Çalışmıyor)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan marikan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectramın kumandası uzaktan çalışmıyor. pili bitmiştir die değiştirdim ama pilde sorun yok.yine çalışmıyo. ayrıca bazen kumanda aracın hafızasından siliniyo:( kontağı açıp tuşlara basarak kaydediyorum ama bi süre sonra yine hafızadan siliniyo. ve kapıları açmıyo. kumanda da problem yok aracın iyice yanına gelince çalışıyo ama 6-7m uzaklaşınca çalışmıyo. sorun araçtaki kumanda modülünden kaynaklanıyo olabilir mi? yada kumandanın alıcısından? şimdiden tşk...

çözüm:

sorunu halettim baya oldu ama yazmayı unutmuşum... sağ ön kapı kilidim bozulmuş. ilk başlarda zorluyomuş sanırım.fazla akım çektiğinden hafızadan siliniyomuş kumanda. en sonunda ömrünü tamamlayıp artık çalışmaz hale gelince durumu anladım. biraz uğraştım kilidi söküp. bazen kitliyo bazen kitlemiyodu. ama bu hafıza silinme olayı yine oluyodu. parçacımda kazalı vectra b vardı. bozuk olanı getir, bunu sök götür dedi sağolsun:D parada istemedi:D kilidi değiştirdim ve tekrar eski günlerine döndü:D

Son düzenleme:
radyo frekansıyla çalışan bi sistem olduğu için araç içindeki alıcı anten kablosunu uzabilirsin.önceki araçta ben öyle yapmıştım.ama bariz sorun kumandada

çok uzaktan zaten çalışmıyor. bir de benim kumanda bazen çalışmıyordu senklonize edince biraz çalışıp sonra yine çalışmıyordu. ben de en son pil yatağının kumandaya temas ettiği yerleri bıçakla kazıyarak temizledim. o günden beridir senklonize etmiyorum. bir dene istersen..

yahu arkadaşlar benim kumanda hiç çalışmıyor.anlatılan belirtiler ilk başlarda bende de vardı sonra sadece kilitlemeye başladı.özel servise götürdüm daha da bozdular ne kilitliyor ne de açıyor.3-5 tamirciye gösterdim oto elektrikçi.saatçi.televizyon tamaircisi tık yok.ne yapacam bilmiyorum.

kumandalar bzouk veya lehimleri atık içinden ayrıca hafıza silinmesi kumandanın arızalı olmasından kaynaklanıyor veya kontak şalteri arızalı

sorunu halettim baya oldu ama yazmayı unutmuşum... sağ ön kapı kilidim bozulmuş. ilk başlarda zorluyomuş sanırım.fazla akım çektiğinden hafızadan siliniyomuş kumanda. en sonunda ömrünü tamamlayıp artık çalışmaz hale gelince durumu anladım. biraz uğraştım kilidi söküp. bazen kitliyo bazen kitlemiyodu. ama bu hafıza silinme olayı yine oluyodu. parçacımda kazalı vectra b vardı. bozuk olanı getir, bunu sök götür dedi sağolsun:D parada istemedi:D kilidi değiştirdim ve tekrar eski günlerine döndü:D

Geri