landirenzo beyin montajı

osmant85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba aracım 2010 model astra sedan.201 yılı eylülde opel bayiinde landirenzo lpd montajı yapıldı. Aracımın 1-2 ve 3. Viteslerde gaza basıp hızlanırken sağ önden bir zırıltı geliyordu.yoğun araştırma sonucu lpg beyninin sallandığını farkettik.beynin arkasında sağlam olması için 2 tane pul koymuşlar ve bu pullar gevşek,sallanıyo dolayısıyla titreşim anında birbirine temas ediyor.ayrıca motora gaz verdiğininizde motorun bir şekilde miktar geriye atmasından dolayı beyine baskı yapıyor.lpg beyni hava filtresinin kalın borusunun tama arkasına Monte edilmiş. Bu Problem garanti kapsamına girermi çünkü montaj hatası var.lpg takılalı 75000 km oldu fakat bu ses sebebini bulamadığım dan bayadır var.böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba.

Kardeşim zannedersem aynı sıkıntı yada benzeri bende de var. Bendeki sıkıntı 1 den 2. vitese 2 den 3. vitese geçerken oluyor. Tam vites geçiş anında sanki bir şeyler sürtüyor birbirine.Bu problemden dolayı servise gittim usta bir tur attıktan sonra LPG boruları aracın şanzımanına yakın bir yerden geçiyor o yüzden vites geçiş anında borular şanzımana sürtme yapıyor bir zararı olmaz ama ben genede izole ettim dedi( Pek işe yaradığını söyleyemeyecem çünkü hala devam ediyo problem ).Montajı yapan yere götüreyim mi dedim onlarda bir şey yapamaz dedi .Benim LPG garantisi devam ediyor yakında bakımı var o zaman göstercem orada ki ustalara da bakalım onlar ne diyecekler.

Vala kardeşim bu ses olayına bende acayip takıntılıydım kendi aracımı geçtim artık milletin arabasını bile dinlemeye başlamıştım. Müziği kapatıp arabanın neresinden ses gelecek diye tetikte bekler olmuştum resmen. Hele ki uzun yola gittim geldim yaklaşık 4000 km yaptım arabanın bütün plastik aksamı gıcırdamaya başladı resmen :))Ama artık duyarlılığım eskisi kadar değil çünkü çare olmuyor üstüne birde hem arabadan soğuyorsun hemde psikolojin bozuluyor. Benim ilk aracım çok heveslenerek aldım arabayı ama inan ki ses gelmeyen yeri yok valla direksiyon, ön konsol, kapılar, bagaj kapağı her yerden ses geliyor valla şu an için müziği açıp keyifle sürmeye çalışıyorum seslere çok takılmadan her şeye rağmen de aracımı seviyorum nede olsa ilk göz ağrım :)))

Geri