Lastik Bayisi Seçimi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan haydut25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Otomotiv yan sanayi, bildiğiniz gibi çok çeşitli sunumlarda bulunmakta.Bunlardan biri de oto lastik sanayi.Artık firmaların kendi bayileri haricinde, ''lastik v.s., spedy'' gibi birden fazla lastik markasını fabrika garantisi koşullarında yeri geldiğinde uygun kamoanyalarla satan, rot balans, yağ değişimi, akü satışı, 10.000 km bakımı, alt takım onarım hizmeti v.s. gibi bir çok hizmeti tek bir bünyede barındıran firmaların bayileri de yaygınlaşmaya başladı.

Merak ettiğim ise şu, lastik değişimi gibi konularda bir çok ürünü sunan bu tip uygulama yapan firmaları tercih edenleriniz veyahut ''şurayada sormakta fayda var'' diyerek girip inceleyeniniz var mı?

Tavsiyem Kemal abi bu tip yerleri tanımadan gitmemendir. Ben de tavsiye üzerine gittim Corsa'yı alınca ama ne eksiklikler çıktı. Geri vitese takınca lambanın yanmaması, el freninin tam tutmaması, arka sis lambasının yanmaması.

Bu arada konu dışı olacak ama benim Corsa C'de arka tamponun sağ tarafında tek bir sis farı var, götürdüğümde adamın cevanı şu oldu: "Orada lamba yok, süs olsun diye sis lambası koymuşlar" Kısaca içinde tesisat yok. Böyle bir şey mümkün mü? :D

Lastik, Akü, yağ, buji, silecek, filtre vs. değişimi için tercih edilebilinir. Arıza için gidilmeyecek yerlerdir. Lastik için lastikçiye, Akü için elektrikçiye, bakım için servisine gidenlerdenim. Fiyat ve kalite olarak, daha makul olabileceklerini düşünmüyorum.

Sizin gibi değişik marka sahibi araçlarım olsa tercih edilebilinir belki lakin her markayı kendi servisine götürmek en iyisi. Maliyet odaklı olup bakmak gerek.

Tavsiyem Kemal abi bu tip yerleri tanımadan gitmemendir. Ben de tavsiye üzerine gittim Corsa'yı alınca ama ne eksiklikler çıktı. Geri vitese takınca lambanın yanmaması, el freninin tam tutmaması, arka sis lambasının yanmaması.

Bu arada konu dışı olacak ama benim Corsa C'de arka tamponun sağ tarafında tek bir sis farı var, götürdüğümde adamın cevanı şu oldu: "Orada lamba yok, süs olsun diye sis lambası koymuşlar" Kısaca içinde tesisat yok. Böyle bir şey mümkün mü? :D

Yok ben oralara gitmiyorum da, buna benzer bir yer var adam araç alım satım işine sardı galeri açacakmış, devrediyo dükkanı gayette güzel kazancı var aslında.Deviralsammı diye düşünüyorum bu nedenle arkadaşların tercihlerini merak ettim.Yani paçayı sıvamadan dereyi bir görelim hesabı :)

Geri