lastik hava basınçları

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar pazar aksamı lastık hava basıncı uyarı lambam yandı maslak sheldekı hava makınesınde basınclara baktım on sag 26 sol 25
arkaa lar 29 gozukuyordu pompacı arkadaslar abı one 30 arkaya 35 bas gıtsın dedı :) o an acelemde vardı bastım gectım dedıklerı gıbı lastık hava basıncı tusuna basınca kırmızı yanan uyarı lambası once sarı olup sondu ..
sızce 17" olan astra h lastık basıncları ne olmalı ?

tank kapaginda yaziyor biliyorum..205 55 16 icin 32 iyidr

evet ıstyerınden arakdaslarda oraya bak dedı aksam eve donerken bı kontrol edeyım ozaman ? pekı az veya cok lastık hava basıncı ıle yol almak sorun acarmı ?

tank kapaginda yaziyor biliyorum..205 55 16 icin 32 iyidr

Tank kapağında 28 yazıyor,psi değil de bar cinsinden vermiş gerçi,hesaplamıştım yüksüz 28 yazıyordu dört tekere de.

Hocam 32 30 basabilirsin şehir içinde zaten havayı yavaş yavaş sızdırıyor özellikle ön lastikler 1 haftada 32 30 oluyor. Uzun yola gideceksen 32 34 yaparsın opel kitapçığındada yazan budur bendeki lastıkler 195 lik. Ama lastığın ne olduğu önemli değil içindeki nasıncı ölçüyor cihazlar yani 195 teki 32 ila 205 teki 32 basıncında aynı mıktar hava değil bilesiniz 205 daha cok hava alarak o basıncı sağlar. o yuzden Bu boyut budur demek yanlış kanımca

Geri