Lcd Ekran Tamiri Resimli Anlatim

Kopan kısımları sabit olan karşılıklarına sırayı değiştirmeden lehimleyeceksin lehim işleminden önce kopan uçların yalıtkanlarını kırmadan sıyıracaksın sıyırdığın uçları ve sabit karşılıklarını yumuşak bir diş fırçası yardımı ile selilozik tiner ile yıkayarak temizleyeceksin.Temizlenmiş uçları başlangıçta sözü edildiği gibi lehimleyip işi bitieceksin.Kolay gelsin.
(Sıyrılacak olan yalıtkan leğim yapaleceğin işlem boyutunda olması gerekiyor. Fazlalığı lehimlemeden sonra bir şekilde kısa devre yapmaması için dikkat edilmesi önemli konudur.)

normal lehim yapılmıyor malesef :( ama geri kalan anlattıklarını yaptım...ancak yazıların hepsi gözükmedi...şimdi 2 yol var...ya çıkmacılardan çalışır halde bi tane alıcaz...ya da yeni bi sistem olsun deyip oraya göre bi lcd ekran bakılıcak...

çıkmacılarda kaça satarlar acaba?

normal lehim yapılmıyor malesef :( ama geri kalan anlattıklarını yaptım...ancak yazıların hepsi gözükmedi...şimdi 2 yol var...ya çıkmacılardan çalışır halde bi tane alıcaz...ya da yeni bi sistem olsun deyip oraya göre bi lcd ekran bakılıcak...

çıkmacılarda kaça satarlar acaba?
Normal lehim olması gerekiyor. Siz temizledikten sonra lehim pastası ile temizledinizmi? Birde direk lehimlemeden önce sıyrılan uçları karşılığına yatırmadan uçları lehimle sonra karşılığına yatırıp lehimlemeyi dene.
Lehimin ince tel gibi olanlarını kullan. Lehimleyeceğin yerin ayrı bir özelliği yok olmaması garip.Birde hafyanın ucu küt kalın olmayacak. Uçları lehimle derken uçlar lehimle bulaştırılacak . Çıkmacılarda yüksek fiat çekiyorlar.Söktüğünüze göre bunu başaracağınızı tahmin ediyorum.
Tekrar kolay gelsin.

Son düzenleme:
Normal lehim olması gerekiyor. Siz temizledikten sonra lehim pastası ile temizledinizmi? Birde direk lehimlemeden önce sıyrılan uçları karşılığına yatırmadan uçları lehimle sonra karşılığına yatırıp lehimlemeyi dene.
Lehimin ince tel gibi olanlarını kullan. Lehimleyeceğin yerin ayrı bir özelliği yok olmaması garip.Birde hafyanın ucu küt kalın olmayacak. Uçları lehimle derken uçlar lehimle bulaştırılacak . Çıkmacılarda yüksek fiat çekiyorlar.Söktüğünüze göre bunu başaracağınızı tahmin ediyorum.
Tekrar kolay gelsin.

ya ustam sıcak lehim eritiyor...bu alette kablo yok...şerit var...soğuk lehim yapılıyormuş...

ama ben başka bir şey sorayım...bu ekranı diyelim iptal ettik...yerine bir lcd ekran koymaya kalksak kaçlık almamız gerekir?

teşekkürler... Ya cesaret edip kendimiz yapıcaz yada ben yiyemedim sen ye deyip 200 ytl vericez...Herkese kolay gelsin...

ya ustam sıcak lehim eritiyor...bu alette kablo yok...şerit var...soğuk lehim yapılıyormuş...

ama ben başka bir şey sorayım...bu ekranı diyelim iptal ettik...yerine bir lcd ekran koymaya kalksak kaçlık almamız gerekir?
Sökülenin benzeri olacak.

Son düzenleme:
teşekkürler... Ya cesaret edip kendimiz yapıcaz yada ben yiyemedim sen ye deyip 200 ytl vericez...Herkeze kolay gelsin...

valla kimse kusura bakmasın bi tarih bi saat için 200 ytl bayılamam...
en güzeli biz yeni bi lcd takalım oraya :)

Alıntı yaptığın siteyi yani modifiyem.com'u da yazarsan iyi olur.

lcd ekran bozuklugu

merhaba arkadaşım ben yeni üye lcd ekran sorunu ekranı söküp lehimlemekle olabilecegini söylüyorsun da benim merak ettigim kısım o kopuk veya kopmuş kısımların jilatin gibi bir maddeye benziyor bu malzeme nasıl lehim olur erimezmi acaba? başka bir formülü yokmudur.

Geri