Lcd Ekran Tamiri Resimli Anlatim

sökmüşken lambalarını diyot lambaları 5 mm 8000 cdm lik iki adet....istenilen renkte tarar iseniz ekran ışıl ışıl oluyor...
resimli varsa daha aydınlatıcı olur:)

Erhan kardeşim ben bu olaya kafayı taktım olma imkanı varsa yapacağım. Bidefa tamirata kalktım. Gerçekten denildiği gibi oksitlenme müthiş bir şekilde vardı. Burda zannedersem benim hatam lcd ekran tarafı değilde devreye bağlanan yeri tamamen ayırmam oldu. Oksitleri bigüzel temizledim ama sıra lehim işine gelince lehimi vurmamla beraber naylon gibi yandı. Tabiki kullanılamaz hale geldi. Şimdi yeni bir çıkma lcd buldum bunu tamir etmeyi düşünüyorum. Bu defa devre tarafını tamamen kopartmadan birazcık kaldırıp oksitleri temizleyeceğim ve üzerine gelen lastik kısmına gerekirse daha iyi basması için parça koyacağım. Bilmem düşüncelerim doğrumu. Eklemek istediğiniz veya yapmam gereken bişeyler varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar ben mesajımı sadece Erhan arkadaşımıza yazmadım. Bu konu ile ilgili tecrübesi olan tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum. Ayrıca şunu söylemeden geçmeyim. Konsolu söküp almam 20 dakikayı geçmez.

gerçekten çok güzel anlatım olmuş.

Konsolu sökmek problem değilde bu konuda daha önceden yazılmış onlarca mesaj var. Takip etmiyorsunuz galiba..
Asrtalarda bu iş oyle basit değil. arkadaşlar..
Ekran elinizde kalır. demedi demeyin.! Kalan arkadaşlarda yok değil hani...

sokuldukten sonra flm şeriti kadar ince bir elktrnik. bir kağıt goreceksiniz..! ve o kağıt şeklinde olan parcayı 16 pin veya 32 pin galiba..? yerinden söküp sonra her 0,5mm yada 1 mm aralıklara tekamul eden lehim yerlerini aynı yere denk gelicek şekilde yerine montajını yapabilecek arkadaşlar yada kendine güvenipte sokuldukten sonra toplayabilecek arkadaşlar varsa ne mutlu ona..!

bu işin maliyeti işten anlayan ve tecrübe sahibi olmuş ve belirli bir mekanı dükkanı olan yerler bunu 150 tl gibi ücretle yapıyorlar.... Zaten!

Konsolu sökmek problem değilde bu konuda daha önceden yazılmış onlarca mesaj var. Takip etmiyorsunuz galiba..
Asrtalarda bu iş oyle basit değil. arkadaşlar..
Ekran elinizde kalır. demedi demeyin.! Kalan arkadaşlarda yok değil hani...

sokuldukten sonra flm şeriti kadar ince bir elktrnik. bir kağıt goreceksiniz..! ve o kağıt şeklinde olan parcayı 16 pin veya 32 pin galiba..? yerinden söküp sonra her 0,5mm yada 1 mm aralıklara tekamul eden lehim yerlerini aynı yere denk gelicek şekilde yerine montajını yapabilecek arkadaşlar yada kendine güvenipte sokuldukten sonra toplayabilecek arkadaşlar varsa ne mutlu ona..!

bu işin maliyeti işten anlayan ve tecrübe sahibi olmuş ve belirli bir mekanı dükkanı olan yerler bunu 150 tl gibi ücretle yapıyorlar.... Zaten!

o zaman ne yapıyoruz işi uzmanına bırakıyoruz :D

Bilgi için saol galip abi ;)

Bilgisayarcılar 200 liraya 19" inç LCD monitör satıyor. Tam fırsatçılık bu bence 200 liralık iş değil bu iş. Paylaşım için teşekkürler..

ozaman bitana o monitörden alıp takıcan kardeş.. ve aracın tüm bilgilerini o monüterden izlicek :))

Geri