Lovato easy fast plus kendiliğinden benzine geçme

sergibarjuan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Aracım 2000 model Opel Astra G 1.4 16v, Lovato Easy Fast Plus LPG dönüşüm sistemi 2010 Şubat'ta takıldı.

Aracım gazda çalışırken, kendiliğinden benzine geri geçiyor, ve bir daha gaza geçmiyor. Göstergedeki düğmeden de geçirmek mümkün olmuyor. Arabayı tekrar gaza geçirmek için stop edip tekrar çalıştırmak gerekiyor.

Gerek Antalya'da, gerekse Ankara'daki Lovato yetkili servisine götürdüm, buldukları çözümler 2-3 gün idare etti, ancak sonra bu sıkıntı tekrarlamaya başladı.

Soğuk havalarda bu sorun daha çok yaşanıyor.

Sorun nedir? Çözüm ne olabilir?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorununuz en azından hayalet arıza değil yani somut olarak belli servisin beceriksizliği lpg ecu ,lpg ısı sensörleri,lpg yazılımı vs .bakılması lazım

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araca aynı kiti ben de 2 ay önce taktırdım ve hiçbir sorun yok. ya takan usta işini beceremedi ya da şansınıza kit sorunlu.

sergibarjuan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecu, ısı sensörü, filtre ve diğer tüm parçalar, techizat kontrol edildi, gerek Antalya'da gerekse Ankara'daki ustalar işinin ehli ustalar. Montajın da oldukça düzgün olduğu söyleniyor bilenler tarafından, yani ustalıkla ilgili sıkıntı olmadığını düşünüyorum.

Sıkıntı lpg sistemi haricinde nereden kaynaklanabilir, motor suyu sıcaklığını ayarlayan bir parçadan kaynaklanabileceği söyleniyor, termostat, devirdaim dinamosu gibi.. Devirdaim 8.000 km önce değişmişti